اعتراضات تخریب خانه بانوی بندرعباسی به مجلس رسید

به گزارش اخذ ویزا، به دنبال پخش کلیپی از تخریب خانه خانی در بندرعباس، نمایندگان مجلس نسبت به آن واکنش نشان داده و بر این باورند که در این زمینه خلأ و اشکال قانونی داریم که باید برطرف گردد.

اعتراضات تخریب خانه بانوی بندرعباسی به مجلس رسید

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، همه چیز از یک کلیپ آغاز شد، یک کلیپ چند ثانیه ای که روز گذشته در فضای مجازی دست به دست چرخید و حاشیه ساز شد.

این کلیپ تصاویری از تخریب کردن خانه یک خانم سرپرست خانوار در بندرعباس را نشان می داد که توسط مأموران شهرداری صورت گرفت.

اما افکار عمومی نسبت به این اقدام سکوت ننموده و اعتراضات خود را به وسیله شبکه های اجتماعی به گوش مسئولان رساندند.

در این میان تعداد زیادی از وکلای ملت نیز نسبت به اقدام مذکور واکنش نشان داده و خبر از ورود جدی مجلس دادند.

به سراغ تعدادی از این نمایندگان مجلس رفتیم و با آنها به گفت وگو نشستیم که تعدادی از آنها بر این اعتقادند که در این حوزه خلا و مسائل قانونی داریم و باید فکری به حال آنها گردد.

**خلأهای قانونی موارد مشابه تخریب خانه بانوی بندرعباسی را در مجلس آنالیز می کنیم

ابتدا به سراغ یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس رفتیم تا این موضوع را از منظر اجتماعی آنالیز نموده و درباره پیگیری هایی که قرار است در کمیسیون متبوعش صورت گیرد سخن بگوید.

فاطمه رحمانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس است که در گفت وگو با خبرگزاری فارس، نسبت به این موضوع اظهار نظر نموده و معتقد است مشابه این موارد هم قبلا رخ داده است لذا باید فکری به حال آن کرد.

البته رحمانی بر این باور است که قانون هم محترم است و باید از جانب مردم رعایت گردد، او می گوید: اینگونه برداشت نگردد که اگر خلاء قانونی هم در این زمینه وجود دارد و کسی کاری کرد هم ایرادی ندارد، در اعمال قانون، هم قانون محترم است و هم باید اخلاق و موازین اخلاقی هم رعایت گردد.

این نماینده مجلس در عین حال اعلام می نماید که حتما باید در کمیسیون اجتماعی مجلس این موضوع مطرح شده و موارد لازم آنالیز گردد؛ ما این مسئله را در مجلس مطرح خواهیم کرد و چنانچه به این نتیجه رسیدند که خلأ کجاست باید آن شناسایی شده و در جهت برطرف آن اقدام کنیم.

**تخریب خانه خانم بندرعباسی را تا رسیدن به نتایج قطعی رها نمی کنیم

نماینده بندرعباس دیگر نماینده مجلس است که در گفت وگو با فارس از پیگیری های خود از حادثه پیش آمده در حوزه انتخابیه اش خبر می دهد و می گوید این خانواده که این برخورد زشت با آنها انجام شده هم از اقشار ضعیف جامعه بوده و هم دارای فرزند معلول هستند بنابراین شرایط را به وسیله کمیته امداد و بهزیستی دنبال نموده ایم.

منصور آرامی تاسف خود را از حادثه پیش آمده ابراز و عنوان می نماید که رفتار شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی در برخورد و تخریب این خانواده را به شدت محکوم می کنم. در هیچ کجای قانون نیامده که خانه را روی سر اعضای آن خانواده خراب کنیم.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس تاکید دارد: ما (نمایندگان شهر بندرعباس در مجلس) این قضیه را تا رسیدن به نتایج نهایی که برخورد قاطع با مسببان این ماجرا و تهیه مسکن برای این خانواده است، رها نمی کنیم.

**هیچکس حق مخدوش کردن کرامت انسانی را ندارد

البته به سراغ رئیس فراکسیون زنان مجلس هم رفتیم و با او نیز در این باره به گفت وگو نشستیم.

فاطمه قاسم پور ریشه این اتفاق را یک توسعه یافتگی نامتوازنی می داند که هزینه آن را نباید افراد کمتر برخوردار بدهند.

او البته ابراز تاسف می نماید که شاهدیم هزینه این توسعه یافتگی نامتوازن را یک زن سرپرست خانواری که آلونکی برای خود دارد، می دهد و کرامت او زیر سوال برود و اینگونه با او برخورد گردد.

قاسم پور بر این باور است که در اجرای قانون ولو اینکه حتی قانونا هم مامور شهرداری مُحق بوده که بحث را پیگیری کند، هیچ کسی اجازه ندارد که کرامت انسان ها را مخدوش کند و این کاری که ما می بینیم نوعا در این فضاها کرامت انسان ها مخدوش شده زن و مرد هم نمی شناسد.

رئیس فراکسیون زنان همچنین اعلام می نماید که حتما در مجلس به همراه همکارانم پیگیری می کنیم که این اصلاحات هم در سطح کلان و هم در سطح اصلاح قانونی در این موارد خاص، اتفاق بیفتد.

** محتمل است شهردار بندرعباس به دلیل فشار افکار عمومی استعفاء دهد

اما سمیه رفیعی که رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس است خبر از پیگیری های خود با سفر به بندرعباس و البته استعفای شهردار بندرعباس می دهد.

او در این باره می گوید که به دلیل فشار افکار عمومی محتمل است که شهردار بندرعباس تا ساعاتی دیگر استعفا می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1336

به "اعتراضات تخریب خانه بانوی بندرعباسی به مجلس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات تخریب خانه بانوی بندرعباسی به مجلس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید