برخورد نفتکش ایرانی با کشتی کانتینری در تنگه سنگاپور

به گزارش اخذ ویزا، یک سوپر تانکر ایرانی با یک کشتی کانتینری در تنگه سنگاپور با یکدیگر برخورد کردند که علیرغم آسیب دیدن بدنه هر دو کشتی، هیچ تلفات جانی و آلودگی زیست محیطی ای از این حادثه گزارش نشده است.

برخورد نفتکش ایرانی با کشتی کانتینری در تنگه سنگاپور

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش اخذ ویزا به نقل از پایگاه خبری مالزی کینی، به گفته مقامات کشتیرانی، دیروز یک سوپر تانکر ایرانی در تنگه سنگاپور با یک کشتی کانتینری برخورد نموده است. علیرغم آسیب دیدن هر دو کشتی، این حادثه هیچ تلفات جانی یا آلودی زیست محیطی ای در پی نداشته است.

سازمان کشتیرانی و بندری سنگاپور اعلام نمود، این تصادف قبل از نیمه شب دیشب بین تانکر غول پیکر دریم 2 متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و کشتی ام اس سی الکساندرا متعلق به شرکت ام اس سی سوئیس، دومین شرکت بزرگ کانتینری دنیا رخ داده است.

سازمان کشتیرانی و بندری سنگاپور و شرکت ام اس سی اعلام نموده اند تعدادی از کانتینرهای کشتی الکساندرا به دریا افتاده و بعضی کانتینرها نیز داخل عرشه تانکر دریم 2 افتاده اند.

یوک جوئی تان، مدیرعامل شرکت ام اس سی آسیا در بیانیه ای اعلام نمود: ما... بسیار خرسند شدیم که شنیدیم در این حادثه علیرغم آسیب دیدن بدنه کشتی ام اس سی الکساندرا، هیچ تلفات جانی یا آلودگی زیست محیطی رخ نداده است.

وی اضافه کرد: ما اکنون به همکاری نزدیک با مقامات و تیم های نجات ادامه می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که کانتینرها به طور ایمن تخلیه می شوند.

سازمان دریایی و بندری سنگاپور اعلام نمود خساراتی هم به تانکر دریم 2 وارد شده اما هر دو کشتی به سلامت در ساحل سنگاپور لنگر انداخته اند.

ایران بعد از لغو تحریم های غرب در ماه ژانویه به دنبال افزایش صادرات و بازپس گیری سهم از دست رفته خود از بازار نفت است.

تنگه سنگاپور یکی از شلوغ ترین مسیرهای تجاری کشتیرانی دنیا است که 105 کیلومتر طول و 16 کیلومتر عرض دارد و بین تنگه مالاگا و دریای چین جنوبی واقع شده است.

4

منبع: تسنیم
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 350

به "برخورد نفتکش ایرانی با کشتی کانتینری در تنگه سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد نفتکش ایرانی با کشتی کانتینری در تنگه سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید