تیم ملی ایران با شکست مقابل ایتالیا با المپیک وداع کرد، برای پیروزی فقط انگیزه کافی نبود

به گزارش اخذ ویزا، تیم ملی ایران با شکست مقابل ایتالیا در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال المپیک 2016 از دور این رقابت ها حذف شد تا رؤیای ایستادن بر سکوی المپیک برای شاگردان لوزانو دست نیافتنی بماند.

تیم ملی ایران با شکست مقابل ایتالیا با المپیک وداع کرد، برای پیروزی فقط انگیزه کافی نبود

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش اخذ ویزا، حساس ترین بازی تیم ملی والیبال ایران در المپیک 2016 ریو از ساعت 1:30 بامداد امروز (پنجشنبه) مقابل ایتالیا در سالن ماراکانازینیو آغاز شد، ملاقاتی که در انتها به فزونی 3 بر صفر ایتالیایی ها انجامید. رائول لوزانو برای آغاز بازی مرحله یک چهارم نهایی از سعید معروف، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.

بازیکنان ایران برای شکست دادن ایتالیا و صعود به جمع چهار تیم برتر بازی های المپیک، سرشار از انگیزه بودند و اشتباهات بازیکنان ایتالیا هم این فرصت را به شاگردان لوزانو داد که تا امتیاز 29 مسابقه پابه پای حریف پیش بروند، خط حمله قدرتمند ایتالیا اما جبران اشتباهات این تیم را می کرد. تیم ایران در ست نخست با نتیجه 31 بر 29 مغلوب شد.

تیم ایران در انتها ست نخست 17 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع و 11 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. بازیکنان ایتالیا نیز 21 امتیاز از حمله، سه امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و شش امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

بازی در ست دوم هم مساوی پیش می رفت اما عامل فزونی تیم ایتالیا همچنان قدرت حمله این تیم و دلیل مساوی پیش رفتن بازی، اشتباهات پرشمار آتزوری بود. بازیکنان ایران که پس از 52 سال، تیم ملی را به المپیک رسانده بودند به هیچ وجه مایل نبودند که به خاطر شکست در یک بازی ولو اینکه این تیم ایتالیا باشد، المپیک را ترک نمایند.

روحیه بازیکنان ایران در این ملاقات، مثالزدنی بود، اما تیم ملی ایتالیا هم که یک المپیک فوق العاده را سپری می نماید، اجازه قدرتنمایی به شاگردان لوزانو نمی داد. تعویض ها و زمان های استراحت نیز توسط لوزانو در بهترین زمان ممکن مورد استفاده نهاده شد، اما دفاع های بی نقص محمد موسوی هم نتوانست در این ست، نجات بخش تیم ایران باشد و ست دوم نیز با نتیجه 25 بر 19 به سود ایتالیا به انتها رسید.

تیم ایران در انتها ست دوم 23 امتیاز از اسپک، پنج امتیاز از دفاع و 17 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. بازیکنان ایتالیا نیز 34 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، دو امتیاز از سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

در ست سوم، مجتبی میرزاجان پور و امیر غفور جای قائمی و محمودی را گرفتند. اشتباهات مکرر بازیکنان ایران باعث شد تا لوزانو، شاگردانش را در امتیاز 11 بر 8 به سود ایتالیا برای وقت استراحت بیرون بکشد. در ادامه بازی، حمزه زرینی هم به کار گرفته شد تا قدرت حمله ایران بیشتر گردد، اما این راه حل هم به نتیجه نرسید.

با زیاد شدن اختلاف امتیازات، روحیه بازیکنان ایران هم به سرعت تحلیل رفت تا حتی فکر جبران امتیازات از دست رفته و بازگشت به بازی به سر هیچ کدام از بازیکنان ایران نزند. ست سوم این بازی با نتیجه 25 بر 17 به سود ایتالیا به انتها رسید تا ایران با این شکست با المپیک خداحافظی کند.

تیم ایران در انتها این بازی 31 امتیاز از اسپک، پنج امتیاز از دفاع و 20 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. بازیکنان ایتالیا نیز 46 امتیاز از حمله، شش امتیاز از دفاع، سه امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

تیم ملی ایتالیا در مرحله نیمه نهایی مسابقات المپیک 2016 ریو به مصاف آمریکا می رود.

تیم ملی والیبال ایران در این دوره از مسابقات به همراه تیم های کانادا و لهستان به عنوان پنجمی مشترک المپیک دست یافت.

منبع: تسنیم
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 614

به "تیم ملی ایران با شکست مقابل ایتالیا با المپیک وداع کرد، برای پیروزی فقط انگیزه کافی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ایران با شکست مقابل ایتالیا با المپیک وداع کرد، برای پیروزی فقط انگیزه کافی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید