حالت تراک به Tesla Model X Plaid اضافه خواهد شد

به گزارش اخذ ویزا، Tesla Model X Plaid از قبل قادر به انجام شتاب زنی 0-60 مایل در ساعت در زمانی به اندازه 2.5 ثانیه است.

حالت تراک به Tesla Model X Plaid اضافه خواهد شد

تسلا تازه ترین بار Track Mode را برای Tesla Model Y به ارمغان آورده است. اکنون، مدیر عامل ایلان ماسک تأیید کرده است که Tesla Model X Plaid نیز این قابلیت را خواهد داشت. او در جلسه سهامداران سالانه تسلا 2023، این تأیید را در جمع عمومی خاطرنشان کرد.

با فعالسازی Track Mode، تنظیماتی نظیر سیستم ترمزگیری، سیستم کنترل استقامت، توزیع نیروی موتورها و سیستم توازن خودرو به گونه ای تغییر می کنند که رانندگی در مسیرهای مسابقه بهینه تر و پویاتر می شود. همچنین، در این حالت، شتاب خودرو، پاسخگویی فرمان، وضوح نمایشگر و سیستم پایداری بهینه سازی می شوند تا تجربه رانندگی در مسیرهای مسابقه حسابی تحت تاثیر قرار گیرد.

وقتی قابلیت Track Mode تسلا برای اولین بار به بازار عرضه شد، در واقع برای Tesla Model 3 Performance بود. در حالی که Model 3 هرگز به میزان Model S پرچمدار و گرانقیمت سریع نبوده است، اما به دلیل میزان کوچکتر، سبک تر و چابک تر، این خودرو به طور قابل توجهی بیشتر یک خودروی سدان ورزشی به نسبت مدل اس خانوادگی بود.

با این حال، تسلا در نهایت قابلیت Track Mode را به Model S Plaid اضافه کرد، که خودروی برقی است و به گفته شرکت می تواند از صفر تا 60 مایل در ساعت را در زمانی به میزان 1.99 ثانیه طی کند. با این حال، قابلیت مبتنی بر تراک معروف تر شد زمانی که مدل S برای ثبت رکوردها در مسیرهای معروف مانند Nürburgring Nordschleife، Buttonwillow و Laguna Seca به کار برده شد.

اگرچه Model X Plaid به میزان Model S Plaid سریع نیست، که این امر قابل پیش بینی است برای یک اس یو وی، اما برای آنچه است، بسیار سریع است. در واقع، این سریع ترین اس یو وی مسافربر تا کنون است و می تواند صفر تا 60 مایل در ساعت را در زمانی به میزان 2.5 ثانیه طی کند.

Track Mode به صورت به روزرسانی نرم افزاری از طریق اینترنت ارائه خواهد شد و به مالکان این خودروی خانوادگی پربار اجازه می دهد که در مسیر و در حرکت به سبک یک خودروی اسپورت عمل کنند. وقتی در جلسه اخیر پرسیده شد که آیا Model X همچنان این قابلیت را خواهد داشت، ماسک پاسخ داد:

بله، ما می توانیم آن را اضافه کنیم، البته. مسئله ای نیست.

مدیر عامل زمان مشخصی برای در دسترس بودن این قابلیت اعلام نکرد و این مسئله به سادگی ممکن نیست که فقط قابلیتی که از پیش برای خودروهای دیگر تسلا در دسترس است را برای Model X Plaid عرضه کند. به جای آن، تسلا در واقع باید برای هر خودرویی در مجموعه خود آن را مستقل توسعه دهد. Model Y از اوایل سال 2020 در بازار حضور داشته و در دسامبر 2022 قابلیت Track Mode را دریافت کرد، اگرچه هم پلتفرم با Model 3 را به اشتراک می گذارد.

منبع: فوت و فن / insideevs.com
انتشار: 5 خرداد 1402 بروزرسانی: 5 خرداد 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2436

به "حالت تراک به Tesla Model X Plaid اضافه خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالت تراک به Tesla Model X Plaid اضافه خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید