در روز اول نشست آستانه چه گذشت؟، موضع مسکو در قبال تروریست ها

به گزارش اخذ ویزا، به گزارش خبرنگاران، روزنامه الوطن سوریه گزارشی را در مورد تحولات روز اول پانزدهمین دور از گفتگوهای صلح سوریه منتشر کرد. این روزنامه تأکید کرد که در روز اول گفتگوهای صلح سوریه، هیأت نمایندگی دمشق فعالیت های دیپلماتیک فشرده ای را در دستور کار خود قرار داد.

در روز اول نشست آستانه چه گذشت؟، موضع مسکو در قبال تروریست ها

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بر اساس این گزارش، روزنامه الوطن در ادامه مطلب خود آورده است: هیأت نمایندگی دمشق پس از ورود به شهر سوچی روسیه به منظور مشارکت در نشست آستانه، سلسله گفتگوهای مختلفی را انجام داد. این هیأت مذاکرات و گفتگوهای خود با طرف های مختلف را در پشت درهای بسته انجام داد.

این روزنامه همچنین عنوان نموده است: مهمترین گفتگوهای هیأت دمشق در شهر سوچی با هیأت روسی و نیز گیر پدرسون فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه، انجام شد. در جریان نشست آستانه این أیمن سوسان معاون وزیر خارجه سوریه است که ریاست هیأت سوری را برعهده دارد.

الوطن در گزارش خود خاطرنشان نموده است: هیأت سوری به ریاست ایمن سوسان در جریان ملاقات با نمایندگان روسیه در سوچی بر لزوم اهمیت فعالیت در چارچوب توافقاتی که در ادوار گذشته نشست آستانه حاصل شده است، تأکید کرد.

کما اینکه نمایندگان کشور روسیه نیز تأکید کردند که ادوار گذشته نشست آستانه نتایج مثبتی به دنبال داشته است.

این روزنامه سوری همچنین تصریح نموده است: رئیس هیأت سوریه در پانزدهمین دور از نشست آستانه تأکید کرد که اگر ترکیه به تعهدات پیشین خود در قالب سلسله گفتگوهای آستانه عمل کند، نتایج بهتری در سوریه رقم خواهد خورد. طرف روسی نیز این دیدگاه معاون وزیر خارجه سوریه را تأیید نموده است.

روزنامه الوطن سوریه در ادامه گزارش خود آورده است: طرف های سوری و روسی در جریان نشست مشترک خود در شهر سوچی بر لزوم مقابله با تکفیریها و ممانعت از نقض توافق مناطق کاهش تنش در ادلب توسط آنها تأکید کردند؛ کما اینکه طرف روسی صراحتاً اظهار داشت که چیزی تحت عنوان راه چاره میانه در برخورد با تکفیریها، وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1693

به "در روز اول نشست آستانه چه گذشت؟، موضع مسکو در قبال تروریست ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روز اول نشست آستانه چه گذشت؟، موضع مسکو در قبال تروریست ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید