رادیو فیلم به جدول برنامه های رادیو نمایش برمی شود

به گزارش اخذ ویزا، برنامه رادیو فیلم که زمانی یکی از پرطرفدارترین برنامه های رادیو نمایش بوده و در گذشته پخش آن متوقف شده به جدول برنامه های رادیو نمایش باز می شود.

رادیو فیلم به جدول برنامه های رادیو نمایش برمی شود

به گزارش گروه سیما خبرنگاران از فارس، بشیر جعفری نیا مدیر گروه جامعه و اقتصاد رادیو نمایش درباره بازگشت برنامه رادیو فیلم به جدول برنامه های رادیو نمایش گفت: رادیو فیلم از چند جهت قابل اهمیت است.یکی اینکه مخاطبین رادیو نمایش ، تمایل دارند که یک فیلم سینمایی را از رادیو به شکل رادیو فیلم بشنوند و دیگر آنکه رادیو فیلم در بین نابینایان کشورمان هوادار بسیاری دارد، از این جهت تصمیم گرفته شد این برنامه به جدول برنامه های رادیو نمایش برشود.

وی ادامه داد: حتی تصمیم گرفته شد این برنامه در صبح های روز آدینه که روز تعطیل و خانوادگی است ، پخش شود تا به نوعی مخاطبین به وسیله امواج رادیو نمایش ، سینما را به خانه هایشان بیاورند.

جعفری نیا اضافه کرد: برای سری جدید فیلم ها در حال مذاکره با سازمان ها ، نهادها و دست اندکاران فراوری نماینده فیلم هستیم تا بتوانیم فیلمها را در کوتاهترین زمان ممکن و بعد از اکران رسمی در برنامه رادیو فیلم پخش کنیم.

مدیر گروه جامعه و اقتصاد رادیو نمایش در پاسخ به این سوال که سری جدید این برنامه چه تفاوتی با سال های گذشته دارد گفت : شاید تفاوت عمده اش این باشد که بتوانیم در کوتاهترین زمان بعد از اکران ، فیلم ها را از رادیو فیلم پخش کنیم، چون به لحاظ کیفیت فراوری رادیو فیلم باید تاکید کنم که با توجه به حضور برنامه سازان حرفه ای و کاربلد ، این برنامه در همه ادوار فراوری خودش با بهترین کیفیت صدا و همچنین بهترین نگارش و تهیه نمایندگی فراوری شده و باز هم خواهد شد.

جعفری نیا تأکید کرد: همانطور که گفتم با توجه به اینکه رادیو فیلم با کیفیت خیلی خوبی فراوری می شد ، قطعا از تجارب همکاران گذشته استفاده خواهد شد. در عین حال سعی خواهد شد که از فکر و نواوریهای سایر همکاران در اداره کل هنرهای نمایش و رادیو نمایش بهره ببریم.

در ادامه اشکان آذرماسوله، سردبیر ، تهیه نماینده و گوینده نابینای رادیو ضمن ابراز خرسندی از بازگشت برنامه رادیو فیلم به جدول پخش رادیو نمایش ، گفت : در طول این سال ها جای خالی رادیو فیلم همواره احساس می شده است ، چون در بین نابینایان ، تعداد زیادی هستند که به شدت علاقه به فیلم و سریال دارند و در این شرایط خیلی از آنها به دنبال پی گیری دقیق فیلم ها و سریال ها بوده و هستند و رادیو فیلم این فضا را فراهم نموده بود.

وی اضافه کرد: خیلی از بچه های نابینا را می شناسم که هنوز آرشیو برنامه های قدیمی رادیو فیلم رادیو نمایش را گوش می دهند و حتی با هم رد و بدل می نمایند.واقعیت این است که بعد از رادیو فیلم ، گروه های زیادی شکل گرفت تا این برنامه را به رادیو برگردانند که نشد و در این بین تشکیلات زیادی هم سعی کردند این شرایط را برای نابینایان ایجاد نمایند و البته بعضی از آنها هم پیروز بوده اند اما از اینکه این برنامه به جدول پخش رادیو نمایش برگشته، خوشحالم.

آذرماسوله بیان کرد : سبک و سیاق گذشته این برنامه بسیار خوب بوده اما پیشنهاد می کنم در انتخاب راوی دقت بیشتری شود و از صداهای جذاب و تأثیرگذار استفاده بشود.

این هنرمند نابینای رادیویی ادامه داد: در این راستا بد نیست اگر از بین نابینایان هم ، تعدادی راوی انتخاب شوند و این می تواند تجربه شیرین و جذابی باشد.

آذرماسوله در پایان تأکید کرد: پیشنهاد می کنم در نگارش سری جدید رادیو فیلم ، توصیف و شرح فیلم ها کوتاه باشد و به دیالوگ ها آسیب نزند ، همینطور خوب است اگر این برنامه در طول هفته ادامه داشته باشد ، یعنی هم فیلم و هم سریال از آن پخش بشود و چه بهتر اگر از سریال های پیروز و پرمخاطب ایرانی در آن استفاده بشود، البته فیلم ها و سریال های خارجی بسیار خوبی هم هستند که می توان از آنها در برنامه رادیو فیلم استفاده کرد چون این آثار در بین نابینایان هواداران بسیاری دارد.

برنامه رادیو فیلم از این هفته ، آدینه یازدهم مهرماه ساعت 9 تا 10:30 صبح با پخش فیلم حوض نقاشی مازیار میری به جدول پخش رادیو نمایش باز می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1236

به "رادیو فیلم به جدول برنامه های رادیو نمایش برمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادیو فیلم به جدول برنامه های رادیو نمایش برمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید