روسیه بخشی از نیروهایش را از شمال سوریه خارج کرد

به گزارش اخذ ویزا، منابعی گزارش دادند، روسیه بخشی از نیروهایش در تل تمر و عین عیسی در شمال سوریه را در اعتراض به اقدامات تحریک آمیز نیروهای سوریه دموکراتیک خارج کرد.

روسیه بخشی از نیروهایش را از شمال سوریه خارج کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این منابع به سایت المیادین گفتند، در اعتراض به اقدامات تحریک آمیز نیروهای سوریه دموکراتیک، ایست های بازرسی روسیه در تل تمر و عین عیسی در شمال سوریه به صورت جزئی تخلیه شدند.

به گفته منابع، دو کاروان وابسته به ارتش روسیه از پایگاه عین عیسی در حومه شمالی رقه و هم پایگاهی در شمال شرقی شهرک تل تمر در حومه شمال غربی حسکه خارج شده و به سمت دو پایگاه روسی در شهر قامشلی در شمال حسکه و تل السمن در جنوب عین عیسی حرکت کردند.

منابع بعلاوه گفتند، نیروهای سوریه دموکراتیک ایست های بازرسی ترکیه در حومه حسکه را هدف گرفتند و همین مساله ایست های بازرسی روسیه را در معرض خطر قرار داد.

به گفته این منابع، با وجود ابلاغ روسیه به نیروهای سوریه دموکراتیک درباره لزوم توقف اقدامات تحریک آمیز اما آنها دست از این اقدامات نکشیدند و نیروهای روس ناچار به عقب نشینی شدند.

منابع مذکور افزودند، نیروهای سوریه دموکراتیک روزهای گذشته چندین ایست بازرسی ترکیه را اطراف ایست های بازرسی روسیه هدف گرفتند و ترکیه هم در واکنش چندین پایگاه اطراف ایست بازرسی روسیه را هدف گرفت.

پس از خروج نیروهای آمریکایی از حومه های حلب و رقه، نیروهای روس تعدادی ایست بازرسی و پایگاه در تل تمر، عامودا، قامشلی، عین عیسی و منبج در امتداد مرزهای مشترک سوریه و ترکیه ایجاد کردند تا بر آتش بس میان نیروهای سوریه دموکراتیک و گروههای ارتش ملی تحت حمایت ترکیه که اواخر سال 2019 حاصل شد، نظارت نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1951

به "روسیه بخشی از نیروهایش را از شمال سوریه خارج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه بخشی از نیروهایش را از شمال سوریه خارج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید