تور ارزان گرجستان: سال نو در گرجستان چه خبر است؟

به گزارش اخذ ویزا، سال نو در گرجستان

یکی از تورهایی که چند سالی است بین ایرانی ها بسیار پر هوادار شده و جا افتاده است تور گرجستان است و اگر که قصد دارید در تعطیلات سال نوی میلادی یک کشور خارجی را برای سفر انتخاب کنید، گرجستان می تواند لحظات خیلی شادی را برای شما بیافریند. اما سال نو در گرجستان واقعا چه خبر است؟ چرا باید به این مقصد سفر کرد؟ با جزییات این خبر همراه خبرنگاران باشید:

تور ارزان گرجستان: سال نو در گرجستان چه خبر است؟

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

یکی از مهم ترین و چشمگیرترین تعطیلی های جهان تعطیلات سال نو است و علیرغم اینکه در این زمان کریسمس در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای مسیحی پر اهمیت می گردد، مردم کشور گرجستان اصلی ترین جشن هایشان را در روز سال نو روزی به نام روز شانس برگزار می نمایند که در دوم ژانویه است و مردم این کشور بر این اعتقادند که این روز معین نماینده است و معین می نماید که شما بقیه سال را چطور می گذرانید.

یکی از قوم شناسان شناخته شده کشور گرجستان تامیلا نام دارد که در این باره می گوید این که جشن های سال نوی میلادی با چه آداب و رسومی برگزار شوند، بستگی به منطقه ای دارد که در آن هستید. برای مثال اگر به غرب گرجستان بروید، مردم به سال نو کالاندا می گویند، اگر به منطقه های کوهستانی بروید می بینید که مردم به آن زومخا می گویند و… اما بدون شک در هر منطقه ای که باشید، یکی از اصلی ترین المان های کریسمس همان درخت تزیین شده کریسمس است که در زبان گرجی به آن چیچیلاکی می گویند.

شب سال نو در گرجستان

یکی از مرنام هایی که در این شب برگزار می گردد مرنام آوردن انواع و اقسام میوه ها و شیرینی های گرجی است که به وسیله بزرگ خانواده آورده می گردد و یکی از اصلی ترین این شیرینی ها که بر سر همه میزها در گرجستان دیده می گردد شیرینی ای به نام Gozinaki است. در برخی از بخش های گرجستان مثلا در منطقه Svaneti، مردم درختی می آورند و تنه آن را به سمت زمین خم می نمایند تا حالت کمان بگیرد، آن ها این درخت را تزیین می نمایند درختی که برایشان نشانه هایی از درخت زندگی و باروری است.

یکی دیگر از سنت های جالب سال نو در گرجستان در شرق این کشور اتفاق می افتد، آن ها شیرینی های بسیار لذیذی به نام باسیلا که از زنجبیل است درست می نمایند. در این زمان تمام خیابان با چراغ های نئونی بسیار زیبایی تزیین شده و سعی شده است تا درختان هم شکل و شمایل درخت های کریسمس داخل خانه ها را داشته باشند، همه مردم شاد هستند و جشن های خیابانی هم زیاد برگزار می گردد و به طور کلی اگر قصد دارید تا در این ایام به جایی سفر کنید گرجستان یکی از برترین انتخاب هاست.

در روز سال نو مردم گرجستان اصلا کارهایی مثل خیاطی و دوخ و دوز انجام نمی دهند، آن ها از خداوند به خاطر نعمت های زیادش تشکر می نمایند و از خداوند عمر طولانی می خواهند.

یکی دیگر از سنت ها پختن پای است که این پای ها به تعداد اعضای خانواده پخته می گردد. در این منطقه ها شیرینی هایی به نام شیرینی سرنوشت پخته می گردد که مردم بر این باور هستند که کسی که از این شیرینی ها می خورد، سال خوبی خواهد داشت. صبح روز کریسمس هم مردم این کشور خینکالی درست می نمایند که از محبوب ترین و به نام ترین غذاهای گرجستان است آن این غذا را با آب مقدس درست می نمایند و همه اعضای خانواده از آن می خورند.

چند نکته را در خصوص سال نو در گرجستان خوب است که به خاطر بسپارید:

میز سال نو در گرجستان پر است از غذاهای رنگارنگ و خوشمزه غذاهایی که در آن ها از ادویه های مختلفی استفاده شده است و خیلی راحت می توان روی یکی از این میزها نشست و بعد از اتمام غذا چند کیلو اضافه نمود! مردم گرجستان واقعا خوش زبان هستند و یکی از زیباترین و برترین آرزوهای جهان را برای هم می نمایند به طوری که چنین سخنانی در کمترین جایی از جهان دیده می گردد، آن ها بر این باورند که تمام حرف ها و آرزوهای خوب بی بروبرگرد برآورده می شوند، همین موضوع کافیست تا خودتان به این باور برسید که یکی از فراموش نشدنی ترین و مهربانانه ترین جشن های جهان در همین گرجستان برگزار می گردد.

سنت های بسیار جالبی در شب سال نو در گرجستان برگزار می گردد که از میان آن ها می توان به همان چیچیلاکی اشاره نمود که همان درخت کریسمس است که مخصوص همین کشور است و در جای دیگری از جهان دیده نمی گردد. جالب است بدانید که گرجی ها در آخر این درخت را می سوزانند چرا که عقیده دارند با سوختن آن تمام مسائل از بین می فرایند و می توان شروعی عالی برای سال تازه داشت.

منبع: الی گشت
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2152

به "تور ارزان گرجستان: سال نو در گرجستان چه خبر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان گرجستان: سال نو در گرجستان چه خبر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید