صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

به گزارش اخذ ویزا، همزمان با شیوع کرونا و افزایش احتیاج مردم به استفاده از خدمات آنلاین پزشکی، اسنپ با هدف کاهش مراجعات غیر ضروری به مراکز درمانی و کاهش ترددها در سطح شهر امکان دریافت نسخه را به اپلیکیشن خود اضافه نمود.

صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

گام های اسنپ برای افزایش دسترسی کاربران به خدمات پزشکی

در طول تاریخ همیشه پس از رواج یک همه گیری جهانی، تحولات عظیمی در زندگی بشر اتفاق افتاده است؛ طاعون، وبا، سارس، ایدز و انواع آنفولانزاها هر کدام شواهدی بر این ادعا هستند. در حقیقت همه گیری های جهانی (پاندمی ها) فرایند عادی معادلات جهان را به هم می ریزند و انسان را وادار به تغییر می نمایند. کرونا هم از این قاعده مستثنی نیست؛ بیماری ای که در مدتی کوتاه تمام جهان را دربرگرفت و شکل زندگی میلیون ها نفر را در سراسر کره زمین تغییر داد. برای مقابله با شیوع این بیماری در جامعه هیچ راهی بهتر از در خانه ماندن افراد بیمار یا افرادی که مشکوک به ابتلا هستند نیست. از طرف دیگر افرادی که بیماری زمینه ای دارند هم بهتر است در منزل بمانند تا احتمال بیماری و عوارضش را به حداقل برسانند.

در شرایط حاضر، مهم ترین اولویت سلامت افراد است و باید به دنبال راهکارهای موثر در این زمینه باشیم. استفاده از تکنولوژی برای یاری به درمان از راه دور یکی از این راهکارهاست و اسنپ همزمان با شیوع کرونا در این راستا قدم برداشته است. اضافه کردن سرویس پزشک و مشاور در جهت افزایش دسترسی کاربران به پزشکان متخصص در دوران کرونا اولین گام بود. سپس خدمات پزشکی و آزمایشگاهی به اپلیکیشن اضافه شد تا از مراجعات حضوری به مراکز درمانی کاسته گردد و کاربران بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری فرایند درمانی خود را طی نمایند. حالا اسنپ در یک گام جدید امکان دریافت نسخه پزشکی را هم به اپلیکیشن خود اضافه نموده است تا کاربران بتوانند پس از مشاوره با پزشک خود در صورت احتیاج فرایند دریافت دارو و یا آزمایش را هم به راحتی تکمیل نمایند.

نسخه آنلاین چگونه صادر می گردد؟

پس از سرانجام مشاوره در اپلیکیشن اسنپ، پزشکان می توانند با توجه به توضیح حال بیمار و در صورت صلاحدید و احتیاج افراد، نسخه دارو، آزمایش و یا سایر اقدامات پاراکلینیکی را برای کاربر تجویز نمایند. پیش از صدور نسخه کد تایید یکبار مصرف یا otp برای شماره همراه پزشک ارسال می گردد و پس از وارد کردن کد و تایید امکان تجویز و ارسال نسخه فراهم می گردد. سپس کاربران می توانند با مراجعه به بخش پفراینده من نسخه خود را دریافت نمایند. نسخه های ارسال شده در اپلیکیشن اسنپ مانند نسخه های فیزیکی معتبر هستند. تمامی نسخه ها با مهر و امضای پزشک تایید و در سربرگ صادر می شوند و سپس تصویر نسخه برای کاربر ارسال می گردد. همچنین ماندگاری نسخه آنلاین امکان دسترسی آسان تر کاربران و پزشکان به تشخیص های قبلی را هم فراهم می نماید. لازم به ذکر است برای حفظ حریم خصوصی افراد این نسخه تنها توسط پزشک صادرنماینده نسخه و کاربر قابل رویت است.

فرایند تایید و عضویت پزشکان در اسنپ

پزشکان پس از طی یک فرایند دقیق، شامل اخذ اطلاعات هویتی، تطابق مدارک هویتی (کارت ملی و کارت نظام پزشکی)، تطبیق شماره تلفن ثبت نامی با شماره ملی فرد و در نهایت مصاحبه در سامانه اسنپ دکتر عضو می شوند. اطلاعات و مدارک پزشکان در سایت نظام پزشکی تطبیق داده می گردد و همچنین به وسیله سامانه شاهکار مالکیت تلفن همراه و مدارک هویتی پزشک تایید می گردد. بعد از این مرحله، پزشکان به وسیله اپلیکیشن اسنپ می توانند با بیماران خود ارتباط برقرار نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1383

به "صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید