عملیات داوطلبانه برای مهار آتش سوزی های طبیعی در اندونزی

به گزارش اخذ ویزا، گروهی از داوطلبان هر روز پس از طلوع آفتاب در کوشش برای مهار آتش سوزی های طبیعی جزیره بورنئوی اندونزی که بدترین آتش سوزی های سال های اخیر جنگل ها محسوب می گردد، گردهم می آیند.

عملیات داوطلبانه برای مهار آتش سوزی های طبیعی در اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که آتش نشانان داوطلب تنها مجهز به وسایلی موقت و ماسک هایی برای جلوگیری از استنشاق دود بوده و با کم ترین امکانات در عملیات اطفای حریق آتش سوزی های طبیعی شرکت دارند.

به گفته یک افسر نظامی ناظر بر این عملیات، این گروه توانایی تامین لباس های ضدحریق را ندارد.

این داوطلبان در کنار ارتش، پلیس، آژانس مقابله با بلایا و نهادهای غیردولتی مانند صلح سبز در عملیات روزانه اطفای حریق جنگل ها شرکت می نمایند.

وزش باد، دودهای خفه نماینده ناشی از این آتش سوزی ها را به سراسر بورنئو و جزیره سوماترای اندونزی و هم چنین کشورهای همسایه از جمله مالزی و سنگاپور فرستاده است.

با تشدید دوره خشکسالی سالانه به دلیل الگوی آب و هوایی اِل نینو، آتش سوزی های سال جاری از آتش سوزی های ویران نماینده سال 2015 میلادی نیز بیشتر شده است.

طبق اعلام آژانس مقابله با بلایای اندونزی، این کشور بیش از 29 هزار نفر نظامی، پلیس و کارکنان این آژانس را به همراه 34 بالگرد آتش نشانی برای مقابله با آتش سوزی ها اعزام نموده است.

یکی از داوطلبانی که به مدت دو ماه در عملیات های اطفای حریق شرکت داشته اعلام نموده که روزانه مبلغ هفت دلار برای شرکت در این عملیات دستمزد دریافت می نموده است.

نقش داوطلبان شامل آموزش ساکنان در خصوص راه های اجتناب از روش پاکسازی به وسیله حریقِ زمین های زراعی است که عموما عامل این آتش سوزی ها شناخته می گردد.

منطقه درگیر حریق در استان کالیمانتان مرکزی اندونزی 126 هزار سکنه دارد و حدود یک پنجم از 95 روستای آن نسبت به آتش سوزی های فصل خشکسالی آسیب پذیر هستند.

با توجه به خشک شدن بیش از نیمی از 9000 حلقه چاهی که در این منطقه وجود دارد، پیدا کردن آب مورد احتیاج برای اطفای حریق اغلب بسیار سخت است به طوری که بسیاری از ساکنان این منطقه از سطل های آب برای مهار آتش سوزی ها استفاده می نمایند.

در مرکز استان پالانگ کارایا شاخص آلودگی هوا برای 500 روز است که در سطح بالایی قرار گرفته، سطحی که مقامات محیط زیست آن را خطرناک توصیف می نمایند.

بنابر گزارش رویترز، کیفیت هوای این منطقه به حدی است که زندگی در آن معادل استعمال 50 نخ سیگار به طور همزمان محسوب می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 339

به "عملیات داوطلبانه برای مهار آتش سوزی های طبیعی در اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات داوطلبانه برای مهار آتش سوزی های طبیعی در اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید