هواشناسی استان تهران هشدار نارنجی صادر کرد ، کاهش دما تا چه روزی ادامه دارد؟

به گزارش اخذ ویزا، اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن پیش بینی وقوع رگبار و رعدوبرق در بعضی نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی، هشدار داد: از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها بعلاوه فعالیت های کوهنوردی بپرهیزید.

هواشناسی استان تهران هشدار نارنجی صادر کرد ، کاهش دما تا چه روزی ادامه دارد؟

به گزارش خبرنگاران، با آنالیز نقشه های هواشناسی و خروجی الگوهای پیش یابی عددی، شرایط جوی استان تهران از بعد از ظهر امروز (16 خردادماه) تا سرانجام هفته به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با تداوم ناپایداری های همرفتی، آسمان نیمه ابری تا ابری به ویژه در ارتفاعات استان افزایش ابرناکی، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، در برخی نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می گردد.

طی این مدت وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، در نقاط مستعد با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به خصوص در منطقه ها مرکزی غربی و جنوبی استان مورد انتظار است.

از امروز تا روز پنج شنبه (16 تا 18 خردادماه) روند کاهش نسبی دما و از روز آدینه (19 خردادماه) افزایش تدریجی دما در سطح استان پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای 40 درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (17 خرداد ماه) نیمه ابری، در برخی ساعت ها رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای 22 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (18 خردادماه) نیمه ابری تا ابری، در برخی ساعت ها رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی رنگ ضمن اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب آورده است: این شرایط جوی از بعد از ظهر سه شنبه تا پنج شنبه موجب وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید موقت، در نقاط مستعد گردوخاک و تگرگ در استان تهران به ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات می گردد.

در این شرایط جوی وقوع صاعقه، آبگرفتگی و احتمال جاری شدن رواناب، خسارت به سازه های موقت، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، امکان بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای درون و برون شهری، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، اطمینان از استحکام سازه های موقت مانند داربست ها، لایروبی آبراه ها، اتخاذ تمهیدات لازم در مورد بارش تگرگ در نقاط مستعد، خودداری از استقرار در منطقه ها مرتفع نظیر داربست ها و آمادگی دستگاه های امدادرسان توصیه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2442

به "هواشناسی استان تهران هشدار نارنجی صادر کرد ، کاهش دما تا چه روزی ادامه دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "هواشناسی استان تهران هشدار نارنجی صادر کرد ، کاهش دما تا چه روزی ادامه دارد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی استان تهران هشدار نارنجی صادر کرد ، کاهش دما تا چه روزی ادامه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید