ماه رمضان و اعمال محدودیت علیه مسلمانان چین

به گزارش اخذ ویزا، وب سایت های رسمی در چین در آغاز ماه رمضان نشان دادند دولت این کشور روزه دریافت در طول ماه رمضان را در منطقه عمدتاً مسلمان نشین سین جیانگ در غرب دور این کشور برای کارمندان دولت؛ دانشجویان و معلمان ممنوع نموده است.

ماه رمضان و اعمال محدودیت علیه مسلمانان چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه حزب حاکم کمونیست چین سال هاست که روزه دریافت را در سین جیانگ که محل سکونت اقلیت عمدتاً مسلمان اویغور است، محدود نموده است.

اعلامیه ای که روی وب سایت اداره غذا و داروی چین در شهرستان جینگه در سین جیانگ ارسال شده بود، می گوید: مکان های شغلی عرضه کننده خدمات غذایی در طول رمضان در ساعات عادی کار خواهند کرد.

به مقامات در شهرستان بوله در این منطقه بر اساس گزارشی از یک اجلاس در این هفته که بر روی وب سایت دولت محلی قرار داده شده، گفته شده است: در طول ماه رمضان در روزه داری، شب زنده داری و سایر فعالیت های مذهبی شرکت نکنند.

گروه های حامی اویغورها می گویند محدودیت های چین بر روی مراسم اسلامی در سین جیانگ به تنش های قومی در این منطقه که در سال های اخیر به مرگ صدها نفر انجامیده، افزوده است.

چین می گوید با تهدید تروریستی در این سین جیانگ روبرو است و مقامات دولتی افراطی گری مذهبی در خشونت فزاینده مقصر می دانند.

دیلکسات رکسیت، سخنگوی کنگره در تبعید اویغورها دراین باره گفت: هدف چین از ممنوع کردن روزه داری این است که به زور اویغورها را در ماه رمضان از فرهنگ اسلامی شان دور کند.

سیاست های ممنوع کردن روزه داری یک اقدام تحریک کننده است و فقط به ناپایداری و تعارض منجر خواهد شد.

بر اساس اعلامیه ای که بر روی وب سایت رسانه های قانونی چین فرستاده شده است، با گامی فراتر رفتن از بازداشتن صرف کارمندان دولت از روزه دریافت، به پلیس و مقامات قضایی شهرستان آوات دستور داده شده است تا در آموزش اعضای خانواده شان برای روزه ندریافت پیشگام شوند و در فعالیت های مذهبی مربوط به رمضان شرکت نکنند.

بچه ها دانش آموز، مانند سال های پیش، در دستورالعمل های محدودکننده روزه داری و سایر مراسم مذهبی گنجانده شده اند.

اداره آموزش شهر تارابقاتی که در چینی به آن تاچنگ می گویند؛ این ماه به مدارس دستور داد که به دانش آموزان این پیغام را برسانند که در طول رمضان، دانش آموزان اقلیت قومی روزه نمی گیرند، به مسجد وارد نمی شوند... و در فعالیت های مذهبی دیگر حضور نمی یابند.

دستورات مشابهی در وب سایت های سایر ادارات آموزش و مدارس سین جیانگ پست شده است.

بر اساس گزارش وب سایت رسمی شهرستان کیمو در این منطقه مقامات دولتی این هفته با رهبران مذهبی محلی دیدار کردند تا به آن ها اطلاع دهند که در طول رمضان بازرسی ها برای حفظ پایداری اجتماعی افزایش خواهد یافت.

اعلامیه ای دیگری روی یک وب سایت دولتی نشان می دهد که در آستانه ماه رمضان، در دهکده ای در ییلی، نزدیک مرز با قزاقستان به مساجد دستور داده شده است که باید کارت های هویت هرکسی را که برای نمازخواندن در رمضان به این مکان ها می آید، وارسی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 445

به "ماه رمضان و اعمال محدودیت علیه مسلمانان چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه رمضان و اعمال محدودیت علیه مسلمانان چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید