(ویدئو) جو بایدن واکسن کرونا زد

به گزارش اخذ ویزا، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، پس از دریافت نخستین تزریق واکسن کرونا گفت علت آن که خواسته لحظه واکسن زدن او پخش زنده تلویزیونی گردد آنست که به مردم کشورش نشان دهد واکسن ایمن است و همه باید با اعتماد به سیستم پزشکی آن را دریافت نمایند.

(ویدئو) جو بایدن واکسن کرونا زد

به گزارش بی بی سی، او که روز دوشنبه، 21 دسامبر، در بیمارستانی در ایالت دلاوار، محل اقامت خود، نخستین نوبت واکسن کووید19 فراوریی شرکت فایزر را دریافت می کرد، به جمع رو به افزایش سیاست مدارانی پیوسته که برای تشویق مردم آمریکا به واکسناسیون عمومی، در برابر رسانه ها واکسن دریافت می نمایند.

پیش از بایدن هم، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در برابر دوربین ها واکسن زده بودند.

واکسیناسیون عمومی که از دوشنبه هفته پیش در آمریکا شروع شده، با صدور مجوز اضطراری به دومین واکسن کرونا که فراوریی شرکت مدرنا است، شتاب بیشتری گرفته است.

مقام ها می گویند ظرف یک هفته گذشته عملیات برای توزیع حدود 9 میلیون دوز واکسن فایزر و اکنون مدرنا، شروع شده و تا به امروز گمان می رود حدود نیم میلیون آمریکایی نخستین نوبت واکسن خود را دریافت نموده باشند.

جو بایدن که 30 روز دیگر رسما وارد کاخ سفید خواهد شد، روز دوشنبه بعد از دریافت واکسن گفت: من این کار را در انظار عمومی کردم تا به مردم نشان دهم که باید آماده شوند تا هر زمان که نوبت آنها رسید واکسن بزنن. هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد.

او همچنین گفت که دولت دونالد ترامپ برای مدیریت برنامه های فراوری واکسن شایسته تقدیر است.

جیل بایدن، همسر بایدن هم صبح دوشنبه واکسن زد. انتظار می رود که کامالا هریس، معاون منتخب ریاست جمهوری و همسر او، داگ امهاف هم هفته آینده در نوبت دریافت واکسن قرار گیرند.

بایدن وعده داده که به محض ورود به کاخ سفید (20 ژانویه) برنامه ای را کلید بزند که به موجب آن ظرف 100 روز اول ریاست جمهوری دولت او، 100 میلیون دوز از واکسن کرونا در کشور توزیع و تزریق گردد.

همزمان آمارهای مربوط به کووید19 در آمریکا رو به افزایش است. این کشور با ثبت بیش از 17.8 میلیون مبتلا و 317 هزار جان باخته، بیشترین آمار صدمه دیدگان از کرونا در دنیا را به خود اختصاص داده است.

دونالد ترامپ، که در ماه اکتبر گذشته به علت مثبت شدن تست کرونا، سه روزی را در بیمارستان بستری شد هنوز نگفته چه زمانی بنا دارد واکسن بزند.

او که در سال های گذشته یکی از کسانی بود که در خصوص کارآیی واکسن حامی اطلاعات نادرست و فرضیه های توطئه شده بود، در حال حاضر، عالی رتبه ترین مقام آمریکایی است که هنوز نوبت اول واکسن خود را دریافت ننموده است.

او روز 13 دسامبر در توییتر نوشت: من هنوز در نوبت دریافت واکسن قرار نگرفته ام، اما مشتاق دریافت آن در زمان مقتضی هستم.

بعضی از مشاوران ترامپ می گویند او برای به تاخیر انداختن دریافت واکسن دلیل موجهی دارد و آن این که به علت ابتلا به کرونا در ماه اکتبر، همچنان در برابر این ویروس مصونیت دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1407

به "(ویدئو) جو بایدن واکسن کرونا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) جو بایدن واکسن کرونا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید