پروین: کمبود ACU باعث تولید ناقص محصولات سایپا شده ، کمبود چیپ ست ها و قطعات الکترونیکی بحرانی جهانی است

به گزارش اخذ ویزا، معاون برنامه ریزی جامع تولید سایپا با اشاره به مشکل تولید برخی محصولات به صورت ناقص، گفت: در حال حاضر اصلی ترین و بیشترین کمبود قطعه، در زمینه تامین، قطعه مهم ACU یا سیستم کنترل ایربگ است.

پروین: کمبود ACU باعث تولید ناقص محصولات سایپا شده ، کمبود چیپ ست ها و قطعات الکترونیکی بحرانی جهانی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران؛ مسعود پروین افزود: شرکت های تولیدکننده داخلی ایربگ، زیر مجموعه های این قطعه را وارد کشور می کنند و همراه سایر قطعات ایربگ در قالب مجموعه به خودروسازان تحویل می دهند؛ اما به علت بحران جهانی کمبود چیپ ست ها و قطعات نیمه هادی نظیر IC مورد استفاده در ACU، امکان تأمین و تحویل به موقع این قطعه از سازندگان داخلی سلب شده و خط مونتاژ موجود در کشور نیز به علت کمبود IC متوقف شده است.

وی ادامه داد: از انتهای سال گذشته با تداوم عدم تأمین ACU به مقدار مورد نیاز از طریق تأمین کنندگان داخلی و افزایش خودرو های ناقص کف کارخانه، تأمین قطعه مذکور در دستور کار گروه سایپا قرار گرفت و با تدبیر ها و روش های مختلف بخشی از نیاز این شرکت به این قطعه تأمین شد که در نهایت تسریع در تحویل خودرو های ناقص و عرضه بیشتر به بازار را به همراه داشت.

معاون برنامه ریزی جامع تولید سایپا شرح داد: اگر تلاش های سایپا در زمینه تأمین ACU صورت نمی گرفت، براساس آمارها، در حال حاضر تعداد خودرو های ناقص این مجموعه از 180 هزار دستگاه نیز فراتر می رفت.

پروین گفت: در حال حاضر گروه خودروسازی سایپا مشغول برنامه ریزی جهت تأمین قطعه مذکور از منابع خارجی و تولیدکنندگان داخلی است و در صورتی که طرف های تأمین کننده در زمینه ایفای تعهدات خود به خوبی عمل کنند، این مجموعه قادر خواهد بود تا مقدار خودرو های کف پارکینگ ها را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

وی اعلام کرد: استفاده از توان و ظرفیت تولیدکنندگان داخلی در قالب طرح های بومی سازی اولویت سایپا برای رفع مشکل مذکور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2280

به "پروین: کمبود ACU باعث تولید ناقص محصولات سایپا شده ، کمبود چیپ ست ها و قطعات الکترونیکی بحرانی جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروین: کمبود ACU باعث تولید ناقص محصولات سایپا شده ، کمبود چیپ ست ها و قطعات الکترونیکی بحرانی جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید