پوتین فرمان واکنش متقارن به اقدامات موشکی آمریکا را صادر کرد

به گزارش اخذ ویزا به نقل از راشاتودی، ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه چند روز بعد از آزمایش موشکی آمریکا، به نیروهای مسلح روسیه دستور داد تا ضمن آنالیز دقیق این قدام آمریکا برای نشان دادن واکنش متقارن آماه باشند.

پوتین فرمان واکنش متقارن به اقدامات موشکی آمریکا را صادر کرد

پوتین در صحبت هایی گفته است که آزمایش اخیر موشکی آمریکا نشان می دهد این کشور از مدت ها قبل در اندیشه تخطی از پیمان INF (پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان برد) بوده است.

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) روز دوشنبه اظهار داشت که یک موشک کروز زمین پایه میان بُرد را آزمایش نموده است. این نخستین آزمایش موشک میان بُرد آمریکا از زمان خروج یکجانبه این کشور از پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد (INF) بشمار می رود.

در همین ارتباط، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در دیدار با همتای فنلاندی خود در سخنانی اظهار داشت: از کوشش آمریکا برای گسترش سیستم موشکی این کشور که ناقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد (INF) است، متأسفیم.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت: از آنچه در این خصوص دیدیم، ناراحت شدیم. آزمایش موشک زمین پایه میان بُرد توسط آمریکا ناقض پیمان منع موشک های هسته ای میان بُرد است.

پوتین ادامه داد: این اقدام آمریکا اوضاع امنیتی را در کل و امنیت اروپا را بطور خاص وخیم تر کرد. اگر آمریکا به اقدامات خود در این راستا ادامه دهد، مسکو اقدام متقابل و مناسبی را به انجام می رساند.

وزارت خارجه چین نیز روز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشک کروز توسط واشنگتن اظهار داشت: اقدام آمریکا به رقابت تسلیحانی منتهی شده و مخاطراتی را برای دنیا در پی خواهد داشت.

وزارت خارجه چین در این بیانیه تأکید کرد: آنچه آمریکا انجام داد، به تشدید تنش ها منجر شده و تأثیر منفی بر امنیت بین المللی و منطقه ای برجای می گذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 298

به "پوتین فرمان واکنش متقارن به اقدامات موشکی آمریکا را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین فرمان واکنش متقارن به اقدامات موشکی آمریکا را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید