چگونه می توانیم با شغلمان کنار بیاییم؟

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - اگر شما هم به هیچ وجه نمی توانید با شغل خود کنار بیایید این مطلب می تواند یاری تان کند. اینجا راهکارهایی را می خوانید که از طریق آنها بتوانید این روزهای سخت کاری را سریع تر و راحت تر از سر بگذرانید.

چگونه می توانیم با شغلمان کنار بیاییم؟

افرادی که رضایت شغلی ندارند و از کاری که انجام می دهند لذت نمی برند باید برای علاقه مند شدن و کنار آمدن با شغلشان هدفی داشته باشند تا در راستا پیشرفت و موفقیت قرار بگیرند.

اگر شما هم به هیچ وجه نمی توانید با شغل خود کنار بیایید این مطلب می تواند یاری تان کند. اینجا راهکارهایی را می خوانید که از طریق آنها بتوانید این روزهای سخت کاری را سریع تر و راحت تر از سر بگذرانید. ما همه این اتفاق برایمان افتاده:خود را در شغلی می یابیم که از آن لذت نمی بریم و این فقط یک بخش طبیعی از زندگی و بخش طبیعی شغل رویاهای ما است، اما این به این معنا نیست که باید همواره از آن رنج ببریم.

با یک طرز فکر خوب کار کنید:

چه بخواهید در آنجا باشید و چه نخواهید، داشتن یک نگرش مثبت، عالی است!احساسات ما مسری است و اگر اطراف کارمان با حس منفی احاطه شده باشد، این باعث می گردد که حس منفی به ما وارد گردد و یک مکان منفی و متلاطم ایجاد کنیم. از طرف دیگر، نشان دادن لبخند و شادی در محل کار نیز در دفتر پخش خواهد شد و قبل از این که شما درک کنید، ممکن است مکان خوبی گردد!

تشخیص اینکه یک شغل بد با زندگی بد برابر نیست:

ما حدود 40 ساعت در هفته را صرف مشاغل خود می کنیم، بنابراین وقتی که از کاری که می کنیم و یا جایی که کار می کنیم لذت نمی بریم، ناراحت بودن، بسیار راحت است.اما مهم است به یاد داشته باشید که یک شغل بد با زندگی بد برابر نیست. یک لحظه صبر کنید تا جنبه های دیگری که در خصوص زندگی خود دوست دارید را تشخیص دهید و به یاد داشته باشید که مشاغل ما فقط یک تکه کوچک از این کیک هستند.

گذاشتن وقت برای خودتان:

منظور این نیست که وقت خود را صرف کار کردن در کارهای شخصی و یا طفره رفتن در کار کنید - این راستا سریع به خط بیکاری است - بلکه، زمانی را برای خودتان خارج از کار درست کنید.بر آنچه که برای بهبود شغل، حرفه و زندگی خود و ایجاد زمان برای آن احتیاج دارید، تمرکز کنید.اگر شما کارهایی را در خارج از دفتر بهتر انجام می دهید، پس همین کار را هم می توانید در محل کارتان انجام دهید.

یکی از برترین روش ها برای علاقه مند شدن به هر کاری معین اهدافی است که سعی کنید آنها را برآورده کنید. صبح که از خواب بیدار می شوید هدفی معین نموده و کوشش خود را به خرج دهید تا به آن برسید. این هدف می تواند در محل کار برآورده گردد یا از بیرون به کار شما تزریق گردد.

خودتان به خودتان انرژی دهید

شما در این شرایط سخت بایستی به روان تان انرژی مثبت منتقل کنید این کار را از روش های مختلفی می توانید انجام دهید، به عنوان مثال می توانید صبح ها یک موزیک شاد گوش کنید یا بخشی از زمان خود را با خواندن مطالب مثبت بگذرانید، حتی می توانید روزهایی یک خوردنی خوشمزه مثل شیرینی خریداری کنید و با خود به محل کارتان ببرید تا با این روش به ظاهر ساده هم خودتان انرژی بگیرید و هم اینکه انرژی را به همکاران و محل کارتان تزریق کنید.

به فکر ارتقا مهارت های تان باشید

نفرت از کار به این معنا نیست که لازم نیست چیزهای تازه را از کارتان یاد بگیرید پس باید به این واقعیت توجه داشته باشید که آموختن مهارت ها همواره به نفع شماست. از زمانی که باید حتما برای کار بگذارید بهره ببرید تا در کارتان بهتر شوید. اگر محل کارتان دوره های آموزشی برگزار کرد حتما در آنها شرکت کنید و اگر چنین دوره هایی نبود از همکاران باتجربه تر بیاموزید و سعی کنید هر روز بهتر از روز پیش شوید. این کار موجب می گردد زمانی که که کارتان تغییر می نماید شما باتجربه تر و تواناتر باشید پس در نتیجه این توانایی موقعیت های شغلی بیشتر و بهتری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

بیش ترین استفاده را از آن بکنید و نقش خود را رشد دهید:

در خصوص آنچه که دوست دارید و یا دوست ندارید، در خصوص شغل فعلی خود فکر کنید. آیا این شرکت یا موقعیتی که شما می خواهید را دارد؟ آیا می توانید کار بیشتری انجام دهید که به شما این امکان را بدهد که بیشتر به چالش کشیده شوید یا آنچه را که می خواهید ارائه دهید نشان دهید؟ به این فکر کنید که به چه کاری احتیاج دارید تا بیشتر از کارتان لذت ببرید و با رئیستان درباره اینکه چطور این چیزها به نفع شرکتش خواهند بود صحبت کنید.شاید شما واقعاً از رسانه های اجتماعی و حضور وب سایت تان لذت ببرید - پیشنهاد یاری کنید!

به فکر آینده باشید

در صورتی که تا آخر عمر کاری که علاقه ای به آن ندارید را انجام دهید ناراحت باقی خواهید ماند و به مرور فرسوده می شوید پس در تمام مدتی که کاری که دوست ندارید را انجام می دهید به جایگزین کردن آن فکر کنید. علاوه بر اینکه کوشش خود را می کنید نکاتی از کار فعلی تان یاد بگیرید در جست وجوی موقعیت های تازه باشید.

به یاد داشته باشید که این همیشگی نیست:

در حالی که نمی خواهیم به عنوان طفره رونده کار در محل کار و در خاتمه روز کاری شناخته شده باشیم، اما به یاد داشته باشید که این کار برای همواره لازم نیست.اجازه دهید که این یک سنگ بزرگ باشد، یک لحظه ای برای یاد گرفتن اینکه چه چیزی را در این شغل دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید، و زمانی که همه آنچه را که می توانید از آن خارج کنید و یا نمی توانید آن را تحمل کنید را بدانید، رفتن و ترک کردن خوب نیست!

مراقب باشید

اگر شما بخواهید بیرون بروید، پس باید برایش این کار را بکنید!اگر در حوزه کاری اشتباهی هستید، در پی شغل و فرصت در حوزه کاری خود باشید و برای آن ها درخواست بدهید.با کسانی که در حوزه کاری مورد علاقه تان هستند و دسترسی دارند، ارتباطات را ایجاد کنید و ادامه دهید.

اگر سعی نکنید که یک شغل تازه و بهتری پیدا کنید، هرگز این کار را نخواهید کرد بنابراین، اگر در وضعیتی هستید که شغل فعلی خود را دوست ندارید، یک قدم به عقب بردارید، این نکات را دنبال کنید و مطمئنیم که وقتی فردا وارد دفترتان می شوید، در مکان بسیار بهتری برای مقابله با آن روز خواهید بود!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2147

به "چگونه می توانیم با شغلمان کنار بیاییم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه می توانیم با شغلمان کنار بیاییم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید