چین اولین گیاهان را در کره ماه پرورش داد؛ حالا می توانیم به مزارع فرازمینی فکر کنیم

به گزارش اخذ ویزا، گیاهانی که در تصویر می بینید؛ شاید بسیار کوچک باشند و درست به چشم نیایند ولی یک گام بزرگ در اکتشاف فضایی هستند.

چین اولین گیاهان را در کره ماه پرورش داد؛ حالا می توانیم به مزارع فرازمینی فکر کنیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

چین پیروز شده از کاشت دانه های پنبه در کره ماه، گیاهانی را پرورش دهد. اتفاقی که برای اولین بار در سطح این کره مرموز اتفاق افتاده است.

چین این دانه های پنبه را با استفاده از کاوشگر Change-4 به کره ماه انتقال داده و در یک محفظه بیوسفر روی سطح کره ماه کاشتند. این محفظه بیوسفر می تواند به طور اتوماتیک تغذیه و شرایط زیستی گیاه را فراهم کند.

علاوه بر دانه های پنبه، دانه های چندین گیاه دیگر از جمله سیب زمینی، بعضی میوه ها و مخمرها نیز به کره ماه برای آزمایش و رشد فرستاده شده که ظاهرا فقط دانه های پنبه به گیاه تبدیل شدند.

این گیاهان فعلا از داخل سطح کره ماه سر بیرون آورده و باید منتظر رشد بیشتر آن ها باشیم. برای این منظور، گیاهان پنبه به شرایط زیستی مناسبی اعم از حرارت دما، سازگاری با محیط داخلی سطح کره ماه، هوای دارای اکسیژن و غیره احتیاج دارد.

اگر این گیاهان بتوانند رشد نمایند؛ در آن صورت می توان اثبات کرد در کره ماه حیات وجود دارد و امکان رشد گیاهان و درختان فراهم خواهد بود.

مزارع فرازمینی

اما فارغ از اینکه گیاهان پنبه رشد می نمایند یا خیر و چقدر زنده خواهند ماند؛ تا همین جا هم یک نقطه عطف بزرگی در ماموریت های فضایی شاهد هستیم.

این اتفاق نشان می دهد فضانوردان می توانند در ماموریت های خود دنبال کاشت و رشد گیاهان و مواد غذایی گیاهی بروند. آن ها برای ماموریت های طولانی مدت خود احتیاج دارند منابع غذایی متنوع و ساده تری در اختیار داشته باشد.

اگر این فضانوردان بتوانند برای خودشان مواد غذایی و گیاهی در کره های مریخ، ماه و غیره پرورش دهند؛ یکی از بزرگ ترین چالش های پیش روی خود را حل کردند.

مزارع فرازمینی هنوز دور از دسترس هستند ولی با رشد دانه های گیاه پنبه در سطح کره ماه می توانیم امیدوار باشیم در آینده ای دور این رویا محقق خواهد شد.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 366

به "چین اولین گیاهان را در کره ماه پرورش داد؛ حالا می توانیم به مزارع فرازمینی فکر کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین اولین گیاهان را در کره ماه پرورش داد؛ حالا می توانیم به مزارع فرازمینی فکر کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید