کرونا در اروپا، اعمال محدودیت های سفر برای شهروندان اروپایی از طرف ایتالیا

به گزارش اخذ ویزا، دولت ایتالیا محدودیت های سفر سختگیرانه ای را برای مسافران از اتحادیه اروپا به این کشور در دستور کار قرار داده و فرایند افزایشی آمار مبتلایان جدید به کرونا در آلمان هم همچنان ادامه دارد.

کرونا در اروپا، اعمال محدودیت های سفر برای شهروندان اروپایی از طرف ایتالیا

با ما سفر کنید و با هزینه تورهای اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

اعمال محدودیت های سفر برای شهفرایندان اروپایی از طرف ایتالیا

جدیدترین اخبار کرونا دراروپا حاکی از آن است که ایتالیا می خواهد قرنطینه 5 روزه اجباری را برای همه مسافران از کشورهای اروپایی در دستور کار قرار دهد. بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت ایتالیا مسافران از کشورهای اروپایی قبل از ورود به این کشور باید تست کرونا بدهند و پس از ورود به این کشور به مدت 5 روز در قرنطینه اجباری قرار گیرند و در خاتمه این دوره هم دوباره یک تست کرونا بدهند.

هشدار وزارت خارجه آلمان به شهفرایندان برای سفرهای غیر ضروری به ایتالیا

وزارت امور خارجه آلمان هم درباره سفرهای گردشگری غیر ضروری به ایتالیا به شهفرایندان خود هشدار داده است.

تداوم مناقشات واکسنی بین انگلیس و اتحادیه اروپا

خبرها همچنین حاکی از آن است که در مناقشات بر سر واکسن کرونا بین اتحادیه اروپا و انگلیس همچنان هیچ توافقی به دست نیامده است. روز سه شنبه محافل کمیسیون اروپایی اظهار داشتند که بحث ها درباره همکاری های بیشتر در این راستا همچنان در شروع راه قرار گرفته است. درباره صادرات واکسن آسترازنکا لز هلند به انگلیس هم هنوز مذاکراتی انجام نشده است.

آلمان کنترل های مرزی با چک را تمدید کرد

آلمان هم کنترل های مرزی با جمهوری چک برای مهار کرونا را به مدت 14 روز دیگر تمدید نموده و به کنترل های مرزی با منطقه تیرول اتریش هم خاتمه داد. این خبر را هوریست زیهوفر، وزیر کشور آلمان روز سه شنبه در برلین اظهار داشت. وی اظهار داشت : شرایط کرونا در تیرول اتریش بهتر شده است. اما در جمهوری چک شرایط همچنان ناپایدار است. از این رو کنترل های مرزی با جمهوری چک برای مدت 14 روز دیگر تمدید می گردد.

انگلیس: صادرات واکسن تنها بعد از خاتمه فرایند واکسیناسیون بزرگسالان ممکن است

انگلیس هم اعلام نموده که تازه وقتی همه بزرگسالان در کشور خود را واکسینه کرد واکسن را به کشورهای دیگر صادر می نماید. وزیر اقتصاد انگلیس اعلام نموده که تمرکز باید روی حمایت از انگلیس باشد؛ لندن البته می خواهد با دیگر کشورها همکاری کند.

وی تاکید نمود : اگر مازاد واکسن وجود داشته باشد می تواند به کشورهایی مانند ایرلند صادر گردد؛ اما هنوز هیچ واکسن اضافی وجود ندارد ما باید همچنان تعداد زیادی را واکسینه کنیم.

تداوم فرایند افزایشی مبتلایان جدید به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز (سه شنبه) اظهار داشت که در عرض24 ساعت 9549 مورد ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده که 2064 نفر بیشتر از این روز در هفته گذشته بوده است. به این ترتیب نرخ مبتلایان به ازای 100 هزار نفر از 134.4 در روز دوشنبه به 135.2 افزایش پیدا نموده است. 180 نفر دیگر هم در 24 ساعت گذشته در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

تمدید محدودیت ها در پایتخت اتریش

در وین ، پایتخت اتریش هم محدودیت های کرونایی تا 11 آوریل تمدید شد. این خبر را وزیر بهداشت اتریش اظهار داشت.

افزایش بستری شدگان در اورژانس های آلمان

بر اساس اطلاعات انستیتو رابرت کخ آلمان شمار بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه آلمان هم با 116 مورد افزایش به 3573 مورد افزایش پیدا نموده است.

خسارت بالای بخش توریسم پاریس

به دلیل بحران کرونا شهر پاریس سال گذشته 15.5 میلیارد یورو از درآمد مربوط به بخش گردشگری خود را از دست داد.

بر اساس گزارش کمیته گردشگری منطقه تعداد بازدیدنمایندگان از اماکن دیدنی پایتخت فرانسه در سال کرونایی 2020 حدود دو سوم کاهش داشته و به 17.5 میلیون نفر رسید.

به دلیل محدودیت های سفر برای مقابله با بحران کرونا به ندرت گردشگر ها از رود سن در مرکز شهر پاریس دیدن کردند. در ماه های تابستانی جولای و آگوست گردشگران آلمانی با 18 درصد در صدر لیست گردشگر های بازدید نماینده از این منطقه قرارگرفتند و هلندی ها و انگلیسی ها هم در صندلی های بعدی قرار گرفتند. درآمد حاصل از گردشگری برای این شهر بالغ بر حدود 6.4 میلیارد یورو بود.

برای جاذبه های گردشگری پاریس از جمله کاخ سلطان خورشید لوئی چهاردهم در ورسای هم خسارت قابل توجهی به بار آمد. بر اساس اطلاعات رسمی در این سال حدود 2.7 میلیون بازدید نماینده به موزه لوور پاریس آمدند که کاهش 72 درصدی را نشان می داد. قبل از بحران کرونا پاریس در سال حدود 50 میلیون بازدید نماینده داشت

افزایش بستری ها در اورژانس های فرانسه

شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه هم به بالاترین حد در موج دوم کرونا در پاییز رسیده است. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی فرانسه روز یکشنبه حدود 4872 بیمار کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه این کشور بستری بودند که تعداد آن ها 81 مورد بیشتر از روز قبل از آن بود. در نقطه اوج موج دوم کرونا در اواسط ماه نوامبر در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه حدود 4903 بیمار بستری بودند

شمار بستری بیماران کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه روز گذشته هم افزایش پیدا کرد و از شمار بستری ها در نقطه اوج موج دوم کرونا هم برتری پیدا کرد. در عرض 24 ساعت شمار بستری ها در بخش های مراقبت های ویژه فرانسه با افزایش 102 نفر به 4974 مورد رسید.

مقامات بهداشتی پاریس هم درباره شرایط کرونایی این شهر هشدار داده اند. رئیس کمیسیون پزشکی بیمارستان های دولتی پاریس در این باره گفته است: طی 10 تا 15 روز و سه هفته خطر پر شدن بیمارستان های این شهر وجود دارد.

تشدید محدودیت های برای مسافران هوایی به آلمان

همه مسافرانی که به صورت هوایی به آلمان سفر می نمایند بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از روز سه شنبه باید یک تست منفی کرونا ارائه دهند. این قاعده فعلا تا 12 ماه می ادامه دارد.

هماهنگ نماینده امور لهستان در دولت آلمان هم از کشور لهستان فهم برای تشدید قواعد سفر برای مسافران از این کشور را درخواست نموده و اظهار داشت: ما برای ایجاد تعادل بین حفاظت از سلامت و مقررات عملی برای تردد در مرزها کوشش می کنیم. وی بازگشت به شرایط نرمال را از اهداف دولت آلمان ارزیابی کرد.

دولت آلمان به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا این کشور را در لیست مناطق پر خطر کرونایی خود قرار داده و از 21 ماه مارس سفرها از این کشور همسایه به آلمان تنها با یک تست منفی کرونا امکان پذیر است.

تشدید محدودیت ها در ترکیه

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتایان به کرونا در ترکیه دولت برای بیشتر استان ها برای تعطیلات آخر هفته محدودیت های کرونایی در نظر گرفته است. این محدودیت ها بخصوص در ماه مبارک رمضان هم برقرار خواهد بود.

واکسینه شدن 11 درصد شهفرایندان آلمانی

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم اعلام نموده که تا صبح سه شنبه 11درصد شهفرایندان آلمانی حداقل اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند که شامل حدود 9.2 میلیون نفر از شهفرایندان این کشور است. حدود 4 میلیون نفر از شهفرایندان هم دومین دوز از واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در رومانی

شب گذشته هزاران نفر در رومانی علیه محدودیت ها برای مهار کرونا اعتراض کردند. این اعتراضات در بخارست پایتخت این کشور و هم زمان 17 شهر دیگر برگزار گردید. در بعضی مناطق معترضان به سمت نیروهای پلیس سنگ و مواد آتش زا پرتاب می کردند.

مجارستان بالاترین سرعت واکسیناسیون در بین کشورهای اروپایی را دارا است اما همچنان بیشترین آمار مرگ های کرونایی به نسبت جمعیت خود را دارا است. بر اساس اطلاعات مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ها با یاری واکسن های چینی و روسی تا به حال حدود 21.6 درصد حدود 10 میلیون سکنه این کشور واکسینه شده اند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4337696 نفر به کرونا مبتلا شده و 126615 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 4554683 نفر به کرونا مبتلا شده و 94956 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3270825 نفر به کرونا مبتلا شده و 75199 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3544957 نفر به کرونا مبتلا شده و 108350 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2796400 نفر به کرونا مبتلا شده و 76599 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1760

به "کرونا در اروپا، اعمال محدودیت های سفر برای شهروندان اروپایی از طرف ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، اعمال محدودیت های سفر برای شهروندان اروپایی از طرف ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید