3 سناریو برای تشکیل دولت جدید لبنان

به گزارش اخذ ویزا، روزنامه لبنانی البناء در گزارشی به بررسی سناریوهای احتمالی جدید درخصوص تشکیل دولت آینده این کشور درسایه آرایش نیروها و جریان های سیاسی و خواسته های آنها پرداخت.

3 سناریو برای تشکیل دولت جدید لبنان

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل اخذ ویزا، روزنامه البناء در گزارش خود آورده است: منابع پیگیر اوضاع و تحولات سیاسی لبنان سه سناریو را درباره تشکیل دولت جدید این کشور مطرح می کنند. نخستین سناریو این است که رایزنی های پارلمانی لازم در زمان مقرر خود در روز دوشنبه در کاخ ریاست جمهوری در منطقه بعبدا برگزار و در جریان آن سعد حریری برای تشکیل دولت جدید معرفی شود. در این شرایط، حزب الله و جریان ملی آزاد لبنان همراه با شماری از هم پیمانان آنها از معرفی (حریری) خودداری خواهد کرد؛ به گونه ای که حریری (نظر مثبت) نزدیک به 70 کننده را کسب خواهد کرد و رایزنی ها برای تشکیل دولت تا زمان تفاهم با حریری و جریان ملی آزاد درباره یک ساختار مشترک به حالت تعلیق باقی خواهد ماند.

دومین سناریو این است که رایزنی های پارلمانی لازم در زمان مقرر خود انجام شود اما کنندگان یا غایب باشند یا کسی را برای تشکیل دولت معرفی نکنند که این امر نیازمند تعیین زمان دیگری برای رایزنی ها در طول یک هفته یا 10 روز است.

اما سومین سناریو این است که بین حریری و دوگانه حزب الله و جنبش امل تفاهم برای درخواست از رئیس جمهور جهت تعویق دوباره رایزنی های پارلمانی به مدت یک هفته صورت گیرد تا طی این مدت، مشورت و رایزنی درخصوص راهکارهای جایگزین جهت جلوگیری از تحریم (دولت آینده) از سوی جریان ملی آزاد انجام گیرد.

این روزنامه در عین حال به نقل از منابع سیاسی اشاره کرد که فضای مرحله بعد از معرفی نخست وزیر همچنان ابری است و به احتمال زیاد، نخست وزیر معرفی شود و ما وارد بحرانی طولانی درخصوص تشکیل دولت شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 654

به "3 سناریو برای تشکیل دولت جدید لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 سناریو برای تشکیل دولت جدید لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید