آخرین خبرها از وام ودیعه مسکن؛ 20 هزار نفر در تهران وام ودیعه مسکن دریافت نموده اند

به گزارش اخذ ویزا، مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: 20 هزار نفر از 24 هزار و 149 نفر در تهران پیروز به دریافت وام ودیعه مسکن شده اند.

آخرین خبرها از وام ودیعه مسکن؛ 20 هزار نفر در تهران وام ودیعه مسکن دریافت نموده اند

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تنها یک هزار و 600 متقاضی میزان آورده خود را در طرح اقدام ملی مسکن استان تهران تکمیل نموده اند، گفت: تا تاریخ 5 دی ماه که آخرین مهلت واریز آورده اول متقاضیان بوده از 2 هزار و 600 ظرفیت و متقاضی که ثبت نام نموده بودند تنها یک هزار و 600 نفر آورده خود را تکمیل نموده اند و حدود هزار ظرفیت در شهرهای بالای 100 هزار نفر ایجاد شده است.

او ادامه داد: از 2 هزار و 170 ظرفیتی که در شهرهای زیر 100 هزار نفر توسط بنیاد مسکن ایجاد شده، تنها 733 نفر آورده خود را تکمیل نموده اند.

محبت خواه توضیح داد: در دور سوم طرح اقدام ملی مسکن استان تهران برای متقاضیان ظرفیت های بسیار خوبی ایجاد شده است، هنوز درباره استان تهران به ما دقیق اطلاع رسانی نشده اما در 18 استان کشور ظرفیت های بسیار خوبی فراهم شده است.

پیشرفت 20 درصدی پروژه تهرانسر مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران درباره آخرین شرایط تهرانسر هم گفت: این پروژه پیشرفت فیزیکی بسیار خوبی داشته است و مطابق بازه زمانی در نظر گرفته شده در حال پیشرفت است.

محبت خواه بیان نمود: میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه 25 درصد است و با توجه به آنکه در 4 بخش این پروژه در حال ساخت است پیشرفت بعضی از پروژه ها 18 درصد و پیشرفت بعضی از آنها 20 تا 30 درصد است و امیدواریم تا سال آینده اجرای پروژه تهرانسر به اتمام برسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران درباره وام ودیعه مسکن هم گفت: وام ودیعه مسکن در استان تهران برای 191 هزار و 10 نفر ظرفیت سازی شده بود که از این تعداد 93 هزار و 149 نفر حائز شرایط بودند.

او شرح داد: از تعداد افرادی که درخواست وام داده بودند، تعداد 24 هزار و 149 نفر پرونده تشکیل دادند و از این تعداد هم برای 20 هزار و 475 نفر توسط بانک ها وام ودیعه مسکن پرداخت شده است.

محبت خواه بیان نمود: بانک ها در پرداخت وام ودیعه مسکن بسیار خوب عمل نموده اند اما یکی از مسائل در این طرح آن بود که متقاضیان برای تکمیل مدارک خود همکاری های لازم را انجام نمی دادند.

به گفته این مقام مسئول 700 هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام نموده بودند که تنها 290 هزار نفر اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری نموده اند.

طبق اظهارات او از این تعداد، پالایش اطلاعات متقاضیان اجرا شده است و آنان به سیستم های بانکی معرفی شده اند و از این تعداد هم حدود 130 هزار نفر تشکیل پرونده داده اند و تسهیلات برای بیش از 100 هزار نفر پرداخت شده است.

لازم به ذکر است، کارگروه مقابله با پیامدهای مالی کرونا در جلسه سی و پنجم خود در روز چهارشنبه (دهم دی) موافقت کرد: متقاضیانی که پیش از این مراحل ثبت نام تقاضای خود را در سامانه تکمیل نموده اند، تاپایان بهمن ماه وام ودیعه مسکن را دریافت خواهند کرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد: برای متقاضیان تسهیلات یاری ودیعه مسکن که اجاره آنها به صورت دستی و بدون حضور در بنگاه مبادله شده، مشاوران املاک موظف هستند با دریافت حداکثر 250 هزار تومان بدون احتیاج به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستاجر نسبت به ثبت اجاره نامه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند. این مبلغ برای اجاره نامه هایی که در بنگاه ثبت شده اما کدرهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل 100 هزار تومان است و الزامی برای حضور مرجر در بنگاه نخواهد بود.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1527

به "آخرین خبرها از وام ودیعه مسکن؛ 20 هزار نفر در تهران وام ودیعه مسکن دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبرها از وام ودیعه مسکن؛ 20 هزار نفر در تهران وام ودیعه مسکن دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید