اندونزی به زودی از ایران ال پی جی خریداری می نماید

به گزارش اخذ ویزا، نماینده اندونزی در اوپک گفت این کشور در آینده ای نزدیک قراردادی برای واردات میعانات ال پی جی از ایران منعقد خواهد نمود.

اندونزی به زودی از ایران ال پی جی خریداری می نماید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نماینده اندونزی نزد اوپک گفت، در آینده نزدیک قراردادی برای واردات میعانات ال پی جی از ایران منعقد خواهد شد، اما این قرارداد شامل واردات نفت خام نخواهد بود.

هیئتی از مقامات نفتی اندونزی اواخر این هفته به تهران سفر می نماید تا درباره تعدادی از قراردادهای انرژی با طرف ایرانی مذاکره کند. همچنین این امیدواری وجود دارد که در این سفر موافقتنامه کوتاه مدت خرید روزانه 120 هزار بشکه نفت خام از ایران برای تحویل به پالایشگاهی در جاوه مرکزی نهایی گردد.

ویجیاوان پراویراتماجا، نماینده اندونزی نزد اوپک گفت، موافقتنامه خرید نفت خام از ایران فعلا بعید است منعقد گردد، زیرا بزرگترین اقتصاد جنوب شرق آسیا برای پالایشگاه های خود احتیاجمند نفت شیرین است نه نفت ایران که از نوع ترش است.

وی به خبرنگاران گفت: ما تقاضای محدودی برای نفت خام داریم. پراویراتماجا اضافه نمود، اندونزی حدود 400 هزار بشکه در روز نفت خام وارد می نماید که 125 هزار بشکه آن نفت ترش وارداتی از عربستان است.

وی اضافه نمود، قبل از اینکه اندونزی بتواند قرارداد واردات ال پی جی و میعانات از ایران را وارد کند، دولت باید تعیین کند که چگونه باید پول ایران را انتقال بدهد.

وی از بیان جزئیات بیشتر درباره قراردادهایی که انتظار می رود به امضا برسد خودداری کرد.

تعیین است که اندونزی به چند چیز احتیاج دارد و من فکر می کنم بزرگترین احتیاج ما ال پی جی است. ایران ال پی جی مازاد دارد و اگر آنها بتوانند با قیمتی بهتر به ما ال پی جی بدهند، ما به صورت اتوماتیک از ایران خرید خواهیم کرد.

جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی که در حاشیه کنفرانسی در جاکارتا با وزیر امور خارجه ایران ملاقات کرد گفت، وی از رگولاتور بانکی اندونزی خواسته تا برای از سرگیری روابط بانکی بعد از لغو تحریم ها با ایران کار کند.

17

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 386

به "اندونزی به زودی از ایران ال پی جی خریداری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندونزی به زودی از ایران ال پی جی خریداری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید