شروع تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه ها

به گزارش اخذ ویزا، معاون آموزشی وزیر علوم از آغاز تدریجی آموزش حضوری دانشگاه ها اطلاع داد و گفت: همین طور که جلو می رویم و دانشجویان واکسینه می شوند؛ دانشگاه ها به تدریج آموزش حضوری را آغاز می نمایند بنابراین برگزاری کلاس های حضوری دانشگاه ها از اول مهر ماه منتفی است و باید به تدریج حضوری گردد.

شروع تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه ها

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی خاکی صدیق درباره آخرین شرایط واکسیناسیون دانشجویان اظهار کرد: واکسیناسیون دانشجویان از آغاز این هفته به صورت گسترده آغاز شده و با سرعت خوبی در حال اجرا است. کاری که ما در وزارت علوم با هماهنگی با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی انجام دادیم این بود که لیستی از تمام دانشجویانی که در دانشگاه های ما تحصیل می نمایند به تفکیک استان و دانشگاه به این وزارتخانه ارسال کردیم.

وی ادامه داد: برای اعضای هیأت علمی و کارکنان در مرداد ماه این کار انجام و تمام شد. اگر هم تعدادی به جای مانده باشند، تعداد اندکی از همکاران هستند که آنها هم واکسینه خواهند شد.

معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد: وزارت بهداشت همان طور که اعلام شده بود از ابتدای این هفته واکسیناسیون دانشجویان را به صورت گسترده آغاز نموده است و فرایند واکسیناسیون با سرعت خوبی در کشور پیش می رود در منطقه ها و دانشگاه های مختلف این سرعت واکسیناسیون فرق دارد اکنون آمار دقیقی نداریم که بخواهم اعلام کنیم چون در وزارت بهداشت انجام می گردد و ما فقط اسامی و کد ملی دانشجویان را ارسال نموده ایم.

وی ادامه داد: اما طبق صحبتی که با همکارانمان داشتیم امیدواریم فرایند واکسیناسیون مهر یا آبان به سرانجام برسد، برای آغاز این ترم که در بسیاری از دانشگاه ها از هفته آینده آغاز خواهد شد، آموزش به صورت مجازی خواهد بود.

وی ادامه داد: اما همین طور که جلو می رویم و دانشجویان واکسینه می شوند، دانشگاه ها براساس امکانات زیرساختی مثل خوابگاه ها و مسائل رفاهی، برنامه ریزی نموده اند که به تدریج آموزش حضوری را آغاز نمایند این ممکن است در دانشگاهی برای دانشجویان کارشناسی ارشد اواسط یا اواخر همین ترم محقق گردد و ممکن است در دانشگاهی موکول گردد به ترم بهمن ماه و از ترم دوم آموزش حضوری آغاز گردد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خاکی صدیق درباره اینترنت رایگان هم گفت: در حال رایزنی با وزارت ارتباطات، برای دریافت اینترنت رایگان دانشجویان هستیم. اینترنت رایگان در سه ترم گذاشته داشتیم و امیدواریم برای ترم پیش رو هم این امر محقق گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1983

به "شروع تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید