آنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی بایدن برای سمت وزیر خارجه آمریکا

به گزارش اخذ ویزا، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، مشاور قدیمی خود آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر خارجه دولت جدید آمریکا در نظر گرفته است.

آنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی بایدن برای سمت وزیر خارجه آمریکا

به نقل از بلومبرگ، جو بایدن در حالی که دونالد ترامپ هنوز به شکست انتخاباتی خود اعتراف نکرده است، در حال چیدن تیم دولت خود است و در این میان بنا به گزارش سه نفر از افرادی که با موضوع در ارتباط هستند، آنتونی بلینکن را برای سمت وزیر خارجه در نظر گرفته است.

هم چنین بنا به گفته دو تن از افرادی که صاحب اطلاع خوانده شده اند، جک سالیوان، یکی از نزدیک ترین مشاوران هیلاری کلینتون، به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن در نظر گرفته شده است. جک سالیوان

پیش از این رون کلین که به عنوان رئیس دفتر آینده بایدن انتخاب شده، روز یکشنبه گفته بود که بایدن قصد دارد کابینه اولیه و کوچک خود را در روز سه شنبه معرفی کند.

هم سالیوان 43 ساله و هم بلینکن 58 ساله در زمانی که بایدن معاون رئیس جمهوری بود مدتی به عنوان مشاور امنیت ملی برای او کار می کردند.

بلینکن پس از اینکه به عنوان مشاور امنیت ملی بایدن در زمان معاونت ریاست جمهوری وی خدمت کرد، به سمت معاونت وزارت خارجه دولت باراک اوباما ارتقا یافت.

بلینکن همچنین پیش از آن و هنگامی که بایدن هنوز سناتور بود، به عنوان مدیر کمیته روابط خارجی سنای بایدن فعالیت داشت.

وی فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد و مدرسه حقوق دانشگاه کلمبیا است.

بلینکن در دولت اوباما هم چنین به عنوان یکی از بنیانگذاران یک شرکت استراتژی سیاسی تحت عنوان وست اگزک شناخته شده بود.

به نوشته بلومبرگ، انتخاب بلینکن به عنوان وزیر خارجه نشان دهنده قصد بایدن برای به کارگیری افراد کارکشته در پست های کلیدی کابینه است. تصویر مشهور مشاهده زنده عملیات کشتن بن لادن در دولت اوباما

، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1340

به "آنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی بایدن برای سمت وزیر خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتونی بلینکن گزینه پیشنهادی بایدن برای سمت وزیر خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید