احتمال افت تحصیلی دانش آموزان در پساکرونا

به گزارش اخذ ویزا، خبرنگاران/کرمانشاه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از احتمال افت تحصیلی 50 درصدی دانش آموزان در دوران پساکرونا اطلاع داد.

احتمال افت تحصیلی دانش آموزان در پساکرونا

مجید یزدان پناه امروز(10 دی) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور استاندار برگزار گردید، با اشاره به احتمال افت تحصیلی دانش آموزان بواسطه آموزش های غیرحضوری، گفت: احتمالا غیرحضوری شدن فرآیند آموزش به دلیل شیوع کرونا، افت تحصیلی حدود 50 درصدی دانش آموزان را در پی داشته باشد. هرچند اظهار نظر قطعی در خصوص میزان افت تحصیلی دانش آموزان به دلیل مجازی شدن آموزش ها منوط به برگزاری امتحانات است.

وی ادامه داد: افت تحصیلی دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در اثر مجازی شدن آموزش ها متفاوت است، با این حال به نظر می رسد دانش آموزان کلاس اولی و دومی بیشترین افت را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه فرآیند آموزش دانش آموزان کلاس اولی به ویژه در مناطق شهری استان که آموزش ها عمدتا غیرحضوری و با استفاده از شبکه شاد و تلویزیون بوده از کیفیت لازم برخوردار نیست، گفت: درخواست برگزاری آموزش حضوری این دانش آموزان را با رضایت خانواده های آنها و با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی در مدارس داریم.

وی اضافه نمود: فرآیند اموزش دانش آموزان کلاس اولی و دومی مناطق روستایی استان که در مقاطعی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار گردیده، بهتر از دانش آموزان مناطق شهری است.

یزدان پناه با بیان اینکه هیچ چیز نمی تواند جای آموزش حضوری در مدارس را بگیرد، گفت: با این حال بجز دانش آموزان کلاس اولی و بعضا دوم که آموزش مجازی خیلی نمی تواند کیفیت لازم را برای آموزش آنها داشته باشد، در فرآیند آموزش بقیه دانش آموزان مسائل کمتری داریم.

وی در ادامه اشاره ای هم به اجرای طرح کوچ برای کنترل وزن و چاقی دانش آموزان داشت و گفت: در این طرح کوشش می گردد تا با همکاری مدارس در جهت کاهش اضافه وزن و چاقی دانش آموزان گام برداشته گردد.

وی اضافه نمود:بر اساس آمارهای جدید هم اکنون میزان شیوع اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان سراسر کشور به حدود 31 درصد رسیده که این آمار در استان کرمانشاه نیز در همین حدود است.

وی در ادامه اشاره ای هم به اقدامات صورت گرفته در حوزه مدرسه سازی بعد از زلزله عظیم 7.3 ریشتری استان کرمانشاه در سال 1396 داشت و گفت: اگرچه زلزله 78 مدرسه را در استان تخریب کرد، اما با مشارکت خیرین آمار مدارس ساخته شده در مناطق زلزله زده استان به 300مدرسه نزدیک می گردد و این یعنی بیش از سه برابر مدارس تخریب شده در زلزله مدرسه ساخته شده است.

یزدان پناه اضافه نمود: ظرف هزار روز بعد از زلزله هزار کلاس درس در استان کرمانشاه با مساحت 110 هزار مترمربع ساخته شد.

وی با قدردانی از ورود خوب خیرین به حوزه مدرسه سازی در استان بعد از زلزله عظیم این استان، گفت: پس از زلزله 270 میلیارد تومان در حوزه مدرسه سازی در استان هزینه شده که 125 میلیارد تومان آن سهم خیرین و 145 میلیارد تومان دیگر سهم دولت بود.

در ادامه این نشست فرمانداران و رئوسای آموزش و پرورش شهرستان های استان که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند، نظرات خود را برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در دوران کرونا مطرح کردند و قرار شد پیشنهاداتی مثل آموزش حضوری دانش آموزان کلاس اولی و دومی با رعایت پروتکل های بهداشتی برای تصویب در جلسه بعدی ستاد کرونای استان مطرح گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1473

به "احتمال افت تحصیلی دانش آموزان در پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افت تحصیلی دانش آموزان در پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید