لغو رویداد های فرهنگی در آلمان از بیم کرونا

به گزارش اخذ ویزا، تا به امروز از 16 ایالت آلمان 9 ایالت درگیر کرونا شده اند، وحشت عمومی حاکم شده و رویداد های فرهنگی و اجتماعی یکی پس از دیگری در حال لغو شدن است.

لغو رویداد های فرهنگی در آلمان از بیم کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، رویداد های مالی، فرهنگی و اجتماعی یکی پس از دیگری در آلمان لغو می شوند. قفسه های خالی مواد غذایی و بهداشتی در بسیاری از مغازه ها، از وحشت عمومی خبر می دهند. در بعضی از شهرها، از شهفرایندان خواسته شده در خانه بمانند. حتی مهدکودک ها و مدارس در بعضی مناطق تعطیل شده اند. آنطور که مؤسسه روبرت کخ، یکی از برجسته ترین نهاد های پژوهشی در حوزه ویروس شناسی آلمان اعلام نموده است: تا به امروز 117 نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده اند. به نظر می رسد، جامعه آلمان از شیوع بیماری کرونا وحشت زده شده است.

بر اساس آمار های مؤسسه روبرت کخ، از 16 ایالت آلمان، 9 ایالت این کشور، درگیر ویروس کرونا شده اند. موارد ابتلاء به ویروس در ایالت های بایرن در جنوب، هامبورگ در شمال و همچنین در ایالت های غربی و جنوب غربی آلمان گزارش شده اند. بر اساس آمار ها بیشترین ابتلاء به بیماری مربوط به ایالت نوردراین-وستفالن است. در این ایالت تا به امروز 66 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند. پس از این ایالت نیز، بایرن با 19 نفر، بادن-وورتمبرگ با 15 نفر و هسن با 8 نفر بیشترین تعداد ابتلاء به ویروس کرونا را دارند.

تشکیل کمیته بحران در آلمان

از زمان شیوع ویروس کرونا در آلمان، دولت فدرال یک ستاد مقابله با بحران تشکیل داده است. این ستاد چندی پیش، جلسه ای تشکیل داد تا راه حل های مواجهه و مقابله با ویروس کرونا را آنالیز کند. یکی از دستورات مهم این جلسه، مشخص معیار هایی برای برگزاری گردهمایی ها و همایش های بزرگ در آلمان بود. کارشناسان حوزه های مختلف در این نشست معتقد بودند، ممنوعیت یا اجازه برگزاری رویداد های مختلف باید بر عهده اداره ها و دستگاه های ایالتی گذاشته گردد. در عین حال، به گفته آنان، مسئولان برگزاری هر رویدادی باید به شرایطی که مسئولان مؤسسه روبرت کخ اعلام نموده اند، توجه نمایند.

مؤسسه روبرت کخ پیشتر اعلام نموده بود که مسئولان نمایشگاه ها و رویداد های مختلف در آلمان باید با سنجش سلامت شرکت نمایندگان، آن ها را غربال نمایند و یا اگر چنین کاری برای مسئولان مراسم امکان پذیر نیست، رویداد را لغو نمایند. اما از آنجا که غربال گری شرکت نمایندگان در هر برنامه و مراسمی امکان پذیر نیست، به نظر می رسد بسیاری از نمایشگاه ها و رویداد های هنری، فرهنگی و ورزشی در هفته های آینده در آلمان لغو خواهند شد. برای مثال، در به تازگی اعلام شده که نمایشگاه گردشگری برلین آی تی بی لغو خواهد شد. این نمایشگاه قرار بود از 4 تا 8 ماه مارس در پایتخت آلمان برگزار گردد، اما آنطور که مسئولان دولت برلین اعلام نموده اند، این نمایشگاه دیگر برگزار نمی گردد.

در جلسه کمیته بحران همچنین مقرر شد که شرایط سلامتی تمام مسافرانی که از راه های دریایی یا هوایی از کشور های کره جنوبی، ژاپن و ایران قصد سفر به آلمان را دارند، ارزیابی گردد. این سنجش باید پیش از سفر صورت گیرد. تا به امروز این مقررات تنها شامل حال مسافرانی بود که از چین به آلمان سفر می کردند. همچنین اطلاعات مربوط به مسافرانی که با قطار به آلمان سفر می نمایند نیز آنالیز خواهد شد. اما این تنها تمهیدات دولت فدرال آلمان برای مقابله با کرونا نیست. زی هوفر، وزیر کشور آلمان نیز اعلام نموده است، تمهیدات تازه ای برای آنالیز شرایط پناهجویان در مرز های آلمان در نظر گرفته است. او همچنین اعلام نموده که قرنطینه شهر ها یا مناطقی که کرونا در آن ها، تهدیدی جدی به شمار می رود، یک گزینه است. با این وجود، او ترجیح می دهد که این آخرین اقدام دولت فدرال باشد.

از سوی دیگر، ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان اعلام نموده است که بودجه کافی برای مقابله با این بیماری تأمین شده است. به گفته او، هیچیک از افراد مشکوک به ویروس کرونا نباید به دلیل نداشتن پول کافی از آزمایش دادن اجتناب نمایند. او در اینباره گفت: اگر کسی احتمال می دهد که به بیماری کرونا مبتلا شده است، باید فوراً به درمانگاه ها و بیمارستان ها مراجعه کند و یا از مأموران اورژانس بخواهد که او را در خانه خود ویزیت نمایند. در صورتی که پزشکان احتمال دهند که فردی مبتلا به ویروس کروناست، بلافاصله از او تست می گیرند. شهفرایندان نباید نگران هزینه های درمان باشند. بیمه های درمانی تمام هزینه های مربوط به آزمایش و حتی فرایند درمان بیماران کرونا را پرداخت خواهند کرد.

دولت آلمان همچنین از مقامات تمام 16 ایالت این کشور خواسته است تا برای مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا آماده باشند.

وحشت آلمانی ها از کرونا

هرچند مقامات دولت فدرال در سخنرانی های خود به شهفرایندان اطمینان می دهند که مشکل و کمبودی برای مقابله با کرونا در این کشور وجود ندارد، اما سبد های خرید شهفرایندان آلمانی نشان می دهد که آن ها وحشت زده شده اند. کریستینا شوتز، سخنگوی انجمن نظارت بر سوپرمارکت های زنجیره ای آلمان در این باره گفت: مشتریان به طرز عجیبی به سمت خرید کنسرو مواد غذایی و نوشیدنی های که تاریخ مصرف بیشتری دارند، روی آورده اند. قفسه های مربوط به مواد بهداشتی یا ضد عفونی نماینده نیز به شکل حیرت انگیزی خالی شده است.

در این میان، به نظر می رسد توصیه اداره فدرال حفاظت از شهفرایندان و امدادرسانی در بلایای طبیعی آلمان نیز، شهفرایندان این کشور را نگران تر نموده است. این اداره به تمام شهفرایندان آلمان توصیه نموده که برای مدت ده روز مواد خوراکی و نوشیدنی در خانه داشته باشند. اما آنطور که شبکه دویچه وله گزارش داده است؛ هیچ منطقی در رفتار آلمانی ها برای خرید وجود ندارد. بسیاری از شهفرایندان، کالا ها را بدون در نظر دریافت تاریخ مصرف و اعتبار آن ها خریداری می نمایند. آن ها همچنین کالا هایی را انبار می نمایند که احتیاجی به وجود آن ندارند. از سوی دیگر، بعضی از کارشناسان مالی آلمان معتقدند که خرید بی وقفه خوراکی و مواد ضدعفونی نماینده نشانه ترس و وحشت عمومی از همه گیر شدن کرونا است. مدیر انستیتوی تحقیقات مالی آلمان در این باره گفت: خرید بی وقفه خوراکی و مواد ضدعفونی نماینده از سوی مردم در آلمان غیرمنطقی و خطرناک است. چنین رفتاری نشان می دهد که مردم ترسیده اند و متأسفانه این ترس می تواند در شرایط فعلی مشکل ساز گردد.

در این میان، بعضی از کارشناسان نیز معتقدند که شهفرایندان وحشت زده احتیاج به مشاوره و آموزش دارند تا بتوانند در این شرایط بحرانی استرس خود را کنترل نمایند. فرانک اوبرال، رئیس سازمان روزنامه نگاران آلمان نیز در این باره معتقد است: آنچه مردم به آن احتیاج دارند، آموزش و فرهنگ سازی است. رسانه ها و سیاستمداران باید اطلاعات مفیدی را درباره کرونا در اختیار شهفرایندان قرار دهند. اما این اطلاعات نباید باعث ایجاد امید کاذب و یا وحشت در شهفرایندان گردد. ما باید کوشش کنیم تا با آموزش و فرهنگ سازی از شرایط فعلی آلمان عبور کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 816

به "لغو رویداد های فرهنگی در آلمان از بیم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو رویداد های فرهنگی در آلمان از بیم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید