احتمال ممنوعیت خودروهایی دیزلی و بنزینی در اتحادیه اروپا تا 2040

به گزارش اخذ ویزا به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، دانمارک برای اجرای طرح یادشده حمایت ده کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا را نیز به دست آورده و همگی این کشورها اصرار دارند که با هدف مقابله با روند گرمایش زمین استفاده از خودروهای دیزلی و بنزین سوز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا سال 2040 به طور کامل ممنوع گردد.

احتمال ممنوعیت خودروهایی دیزلی و بنزینی در اتحادیه اروپا تا 2040

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

همچنین قرار است فروش این نوع خودروها در خاک کشورهای مذکور تا سال 2030 به طور کامل ممنوع گردد. پیشنهاد یادشده در جریان برگزاری نشستی با حضور وزرای محیط زیست کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ مطرح شده است.

دانمارک پیش از این در اکتبر سال 2018 اعلام نموده بود که فروش خودروهای مصرف کننده سوخت های فسیلی را در خاک خود تا سال 2030 به طور کامل ممنوع می نماید. اما این ایده در آن موقع مورد توجه قرار نگرفت. در حال حاضر معین نیست که سطح همراهی با این طرح جدید در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا چه حد خواهد بود.

بر اساس اعلام سازمان ملل، در حال حاضر دانمارک در میان تمامی کشورهای جهان بیشترین همراهی را با طرح های کاهش گرمایش زمین دارد و موثرترین سیاست ها را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در جهان اجرا می نماید. امتیاز این کشور از 100 توسط سازمان ملل 72.61 اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 441

به "احتمال ممنوعیت خودروهایی دیزلی و بنزینی در اتحادیه اروپا تا 2040" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ممنوعیت خودروهایی دیزلی و بنزینی در اتحادیه اروپا تا 2040"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید