این بار چین متهم به مداخله در انتخابات آمریکا شد

به گزارش اخذ ویزا، اختلاف نظر درباره دامنه نقش چین در انتخابات ریاست جمهوری موجب تاخیر در انتشار گزارش طبقه بندی شده به کنگره درباره مداخلات خارجی در انتخابات 2020 و از دست رفتن ضرب الاجل 18 دسامبر شده است.

این بار چین متهم به مداخله در انتخابات آمریکا شد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

بلومبرگ به نقل از اشخاصی که با این موضوع آشنا هستند، گزارش داده است که جان راتکلیف، مدیر اطلاعات ملی، از تایید و امضای گزارش خودداری و امضای خود را به تکمیل گزارش و تحلیل مفصلتر درباره تهدیدات امنیت ملی از طرف چین مشروط نموده است.

استیو کورتس، مشاور ستاد انتخاباتی ترامپ، در توییتر نوشت بایدن حتی شرایط کسب پایین ترین مجوز استفاده از اطلاعات طبقه بندی شده را هم ندارد.

کورتس در توییتی دیگر نوشت: او تحت نفوذ حزب کمونیست چین است.

به نوشته ایندیپندنت، اطلاعات جدیدی که اینک در حال آنالیز است شامل پیغام های منتشره در شبکه های اجتماعی چند هفته قبل و بعد از انتخابات است که سعی نموده است ترامپ را یک رجحان طلب نژاد سفید جلوه دهد. محتوای گزارش می تواند پیغامدهای گسترده ای در ادامه چالش حقوقی رئیس جمهور در مورد نتایج انتخابات داشته باشد.

یک دستور اجرایی تحت عنوان اعمال تحریم در صورت مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده که در سپتامبر 2018 به امضای ترامپ رسید، به او این مجوز را می دهد تا علیه هر کس که در این گزارش به عنوان مداخله گر در انتخابات معرفی گردد، مجازات هایی شامل توقیف اموال، محدود کردن دسترسی به موسسات اقتصادی و سایر اقدامات قانونی به اجرا بگذارد.

از سوی دیگر رویترز در گزارشی اعلام نموده که سازمان های اطلاعاتی در کوشش برای پاسخ به یک حمله سایبری گسترده هستند که به چندین سازمان فدرال از جمله وزارت دفاع، داخله، خزانه داری، امنیت داخلی، بازرگانی و اداره امنیت ملی انرژی که مسئول زرادخانه هسته ای آمریکا است، نفوذ نموده است.

وزارت امنیت داخلی برای ارائه اطلاعات درباره این حمله سایبری جلساتی را برای نمایندگان کنگره برگزار می نماید. وزارت امنیت داخلی بنا است دامنه و مقیاس حمله سایبری ناشی از یک حفره در نرم افزار SolarWinds Orion را که از حدود شش ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری وجود داشته است، شرح دهد. 18 هزار شرکت خصوصی و سازمان دولتی از این نرم افزار استفاده می نمایند.

سازمان امنیت زیرساخت های سایبری که زیرمجموعه وزارت امنیت داخلی است، با اشاره به یک تهدید مداوم پیشرفته اعلام نموده است که تهدید حفره سایبری در نرم افزار SolarWinds Orion منحصر به کاربرانی که آن را نصب نموده اند، نیست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1392

به "این بار چین متهم به مداخله در انتخابات آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بار چین متهم به مداخله در انتخابات آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید