بازداشت و احضار 11 نفر به دلیل الاغ سواری

به گزارش اخذ ویزا، 3 نفر در استان فارس به دنبال الاغ سواری در ساعت منع رفت و آمد کرونایی، بازداشت شدند. 8 نفر دیگر هم در این ارتباط احضار شدند.

بازداشت و احضار 11 نفر به دلیل الاغ سواری

به گزارش ایرنا، دادستانی شهر گراش حکم بازداشت این افراد را صادر نموده است.

به تازگی فیلمی از شهر گراش در استان فارس منتشر شد که نشان می داد تعدادی از جوانان در ساعت منع رفت و آمد کرونایی، سوار بر الاغ در حال عبور بودند.

کلیپی از چند جوان که سوار بر الاغ و قاطر بودندو شبانه درخیابان های شهر گراش استان فارس در حال تردد بودند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پخش شد که این عمل به تشخیص مجریان قانون و دستگاه قضایی حرکتی نامتعارف و خلاف محدودیت های کرونایی محسوب و دستور احضار و بازداشت آن ها صادر شد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

تا به امروز سه نفر از این افراد بازداشت شده اند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گراش اظهار داشت: تا به امروز سه نفر از این افراد بازداشت شده اند و احضار هشت نفر دیگر در دستور کار دستگاه قضایی است. پلیس اطلاعات شهرستان گراش نیز موظف شده که همه این افراد را در کمترین زمان ممکن دستگیر و به دادستانی احضار کند.

وی بیان نمود: حرکت این افراد که به نوعی ابراز نگرانی از مصوبه ستاد مدیریت کرونا شهرستان مبنی بر عدم تردد شبانه بنا به اظهاراتشان بوده، علاوه بر نقض قانون در حقیقت حرکتی نامتعارف و بر خلاف عرف جامعه و شان مردم فهیم شهرستان گراش بوده است.

با مسببان برابر قانون برخورد قاطع خواهد شد

کشاورز بیان نمود: حرکات این افراد بر اساس ماده 618 قانون مجازات اسلامی یک رفتار غیرمتعارف شناخته شده و با مسببان نیز برابر قانون برخورد قاطع خواهد شد.

ماده 618 می گوید: هر کس با هیاهو و جنجال یا حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را ازکسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

حرکات و رفتار این افراد عملی غیرمتعارف بوده

وی ادامه داد: اظهارات و دفاعیات این افراد به هیچ وچه قابل توجیه نیست. امیدواریم برخورد قاطع با آنان درس عبرتی برای دیگران باشد که دست به حرکات و رفتار های غیر متعارف و دور از شان و مصالح عمومی جامعه و منطقه نزنند.

دبیر ستاد مدیریت و مقابله با کرونا در شهرستان گراش نیز گفت: حرکات و رفتار این افراد عملی غیرمتعارف و برخلاف قانون بوده و برای همه آن ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

محمدکاظم جعفری گفت: با افرادی که به هر شکل قانون منع تردد شبانه و دیگر تصمیمات ستاد کرونا را زیر پا بگذارند برخورد قانونی می گردد.

وی بیان نمود که به طور میانگین هر شب بالای 50 خودرو متخلف در گراش جریمه می شوند و تا به امروز 20 واحد صنفی متخلف نیز در بخش های گوناگون پلمب شده است.

شهرستان گراش در فاصله حدود 359 کیلومتری شیراز واقع است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1793

به "بازداشت و احضار 11 نفر به دلیل الاغ سواری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت و احضار 11 نفر به دلیل الاغ سواری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید