بمب افکن های توپولف روسیه در سوریه مستقر شدند

به گزارش اخذ ویزا، ایسنا نوشت: بر اساس گزارش ها، برای نخستین بار بمب افکن های روسیه که قادر به حمل بمب اتمی هستند، می توانند در پایگاه نظامی حمیمیم سوریه مستقر شوند.

بمب افکن های توپولف روسیه در سوریه مستقر شدند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در طول جنگ داخلی سوریه هواپیماهای سنگین نظامی این کشور به دلیل محدودیت فرودگاهی، برای حمله به مواضع گروه های شبه نظامی در خاک سوریه گاهی مجبور به استفاده از پایگاه های نظامی دیگر می شدند.

سه شنبه گذشته بمب افکن های سنگین و دوربرد توپولف تو22 ام تری برای اولین بار در حمیمیم فرود آمدند و روز پنج شنبه 27 مه دومین عملیات هوایی خود را انجام دادند.

روزنامه نیزاویسیمایا گازتا گزارش داده که روسیه می تواند به این ترتیب بمب افکن های دیگر خود را که قابلیت حمل سلاح اتمی دارند، در سوریه مستقر کند.

کارشناسان نظامی آمریکا در فوریه امسال میلادی با انتشار تصاویر ماهواره ای از پایگاه حمیمیم اطلاع داده بودند ساخت وسازهایی در آن پایگاه هوایی در جریان است که احتمالا بتواند باندهای مناسبی برای فرود ناوگان نظامی هوایی روسیه فراهم کند.

به گزارش بی.بی.سی پایگاه حمیمیم در شمال غربی سوریه از سال ها پیش در اختیار روسیه بوده است. در همان زمان هم برخی کشورهای ناتو از گسترش حضور روسیه تا خاورمیانه ابراز نگرانی نموده بودند.

وزارت دفاع روسیه سه روز پیش اطلاع داد که سه فروند بمب افکن دوربرد خود را با توانایی حمل سلاح اتمی، در پایگاه خود در سوریه مستقر نموده است.

کارشناسان نظامی آمریکا ارتقای فرودگاه حمیمیم و استقرار جنگنده های روسیه در آن را یک پیروزی نظامی ژئوپولتیک مهم برای مسکو توصیف نموده بودند.

هواپیماهای روسیه در زمان جنگ داخلی سوریه از خاک روسیه بلند شده و به منطقه می رسیدند.

توپولف های تو 22ام تری که نمی توانستند در باندهای پروازی حمیمیم فرودآیند، مقدار محدودی مهمات حمل می کردند؛ چون مجبور بودند مقداری از ظرفیت حمل و نقل خود را به انبار کردن سوخت برای بازگشت اختصاص دهند.

اکنون مواضع نظامی خاصی برای روسیه در منطقه وجود ندارد اما به گفته وزارت دفاع این کشور، پایگاه حمیمیم فرصتی برای نیروهای هوایی ارتش این کشور است تا در منطقه خاورمیانه تمرین نظامی نمایند.

کارشناسان آمریکایی با هشدار درباره اینکه جنگنده های سوریه توانایی حمل موشک کروز دارند، درباره گسترش حوزه نفوذ نظامی روسیه به سوی اروپا هشدار داده بودند.

به این ترتیب توپولوف های نظامی روسیه نه تنها بر آب های مدیترانه تسلط دارند بلکه می توانند پایگاه های ناتو در جنوب اروپا و شمال آفریقا را هم تحت نظر داشته باشند.

روسیه متحد نزدیک بشار اسد در طول جنگ با مخالفان داخلی بوده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1856

به "بمب افکن های توپولف روسیه در سوریه مستقر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب افکن های توپولف روسیه در سوریه مستقر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید