جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد، زمان کم تا نهایی کردن زیرساخت ها

به گزارش اخذ ویزا، فدراسیون فوتبال در کوشش برای استفاده از VAR برای ملاقات با کره جنوبی است، اما هنوز در مرحله فراهم کردن شرایط و آماده سازی زیرساخت ها واقع شده است.

جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد، زمان کم تا نهایی کردن زیرساخت ها

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، هر طور شده، فدراسیون فوتبال باید برای بازی 20 مهرماه مقابل کره جنوبی شرایط استفاده از یاری داور ویدئویی (VAR) را فراهم کند. بر همین اساس کارگروه تشکیل شده در کوشش برای فراهم کردن زیرساخت هاست و مهلت زیادی هم برای انجام این کار باقی نیست.

پیش از این جانمایی ها برای اتاق VAR در ورزشگاه آزادی اجرا شده بود. اتاق قدیمی کنترل دوپینگ در تونل ورزشگاه و زیر ورودی شرقی برای حضور یاری داوران ویدئویی در نظر گرفته شده بود، اما حالا قرار است اتاقی که در اختیار صدا و سیما و مقابل میکسدزون قدیمی ورزشگاه آزادی قرار داشت، به این کار اختصاص یابد. بعلاوه رختکن داوران هم به همین اتاق انتقال خواهد یافت تا همه استانداردها در این زمینه رعایت گردد.

تغییر اتاق یاری داوران ویدئویی از این جهت بود که برای کابل کشی، فراهم کردن زیرساخت های اینترنتی و دیگر موارد مربوط به این کار در جانمایی قبلی دشوارتر بود و حالا این تغییر می تواند کار را هم تسریع ببخشد. البته به شرطی که تمام شرایط، امکانات و تغییرات فنی، عمرانی و تاسیساتی در ورزشگاه آزادی هم به سرعت انجام گردد تا همه چیز در موقع مقرر به انتها رسیده باشد.

تیم ملی فوتبال کشورمان روز 15 مهرماه در امارات باید به مصاف تیم ملی این کشور برود و 20 مهرماه در ورزشگاه آزادی میزبان کره جنوبی است. با این حال برای ورود VAR و نصب آن، گرفتن تاییدیه ها، تست های لازم و سایر موارد لازم باید تا 15 مهرماه شرایط فراهم شده باشد تا استفاده از این تجهیزات در ملاقات با کره جنوبی بدون مشکل انجام گردد.

از همین رو آنچه اهمیت دارد، زمان است که نباید در شرایط فعلی از دست برود و تمام دست اندر کاران باید هر چه سریع تر موانع را از سر راه بردارند. از آنجایی هم که فدراسیون اشاره دارد میزبانی ملاقات به کره جنوبی به مسئله VAR گره خورده، نباید این موضوع عاملی برای به خطر افتادن میزبانی باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1400 بروزرسانی: 11 مهر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2000

به "جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد، زمان کم تا نهایی کردن زیرساخت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانمایی VAR در ورزشگاه آزادی تغییر کرد، زمان کم تا نهایی کردن زیرساخت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید