یعقوبی: به دلایل شخصی 3 سال از تکواندو دور بودم، به مهاجرت فکر نکردم و برای تمرین به کشورهای دیگر رفتم

به گزارش اخذ ویزا، ملی پوش سابق تکواندوی ایران گفت به دلایل شخصی سه سال فعالیتی در تکواندو نداشته است، اما در لیگ سال جاری میخواهد خود را محک بزند.

یعقوبی: به دلایل شخصی 3 سال از تکواندو دور بودم، به مهاجرت فکر نکردم و برای تمرین به کشورهای دیگر رفتم

ابوالفضل یعقوبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره حضور دوباره در مسابقات لیگ برتر تکواندو پس از چند سال دوری از این رشته گفت: آخرین حضورم در لیگ برتر تکواندو چهار سال پیش بود و در سه سال اخیر نیز کلاً تکواندو کار نکرده بودم، اما تصمیم گرفتم دوباره در لیگ حضور داشته باشم تا خودم را محک و برترین ها را رقم بزنم.

وی در پاسخ به این پرسش که در این سه سال اصلاً تمرین نداشته است، گفت: در این سه سال به صورت جدی فعالیتی در تکواندو نداشتم و فقط هر از گاهی به کشورهای مختلف برای تمرین دعوت می شدم. در نهایت در ابتدای لیگ سال جاری، استاد پیغام خانلرخانی اصرار کرد در لیگ حضور داشته باشم و برای تیم مس سونگون ورزقان به میدان بروم.

دارنده مدال برنز دنیا در خصوص دلایل دوری اش از تکواندو و اینکه به حضور دوباره در تیم ملی فکر می نماید یا خیر، توضیح داد: علت دوری ام از تکواندو مسائل شخصی بود، اما تصمیم گرفتم دوباره به صورت جدی کار خود را آغاز کنم و این بار آمدم که بمانم. در ابتدا نیز فقط به حضور پرقدرت در لیگ تکواندو فکر می کنم. قصد دارم پله پله جلو بروم و برترین ها را رقم بزنم تا ببینم خدا چه می خواهد.

یعقوبی راجع به تفاوت برگزاری لیگ برتر تکواندو با چهار سال پیش اضافه نمود: از لحاظ نحوه برگزاری شرایط بهتر شده و فقط مشکل هوگوهاست که امتیاز گرفتن سخت است. این هوگوها شبیه هوگوهای K&P و Daedo نیست و هنوز نفهمیدم که برای ثبت امتیاز باید ضربات محکم بزنیم یا آرام. بعد از چهار سال دوری باید در ابتدا به امتیازگیری از این هوگوها عادت کنم.

وی با اشاره به سرمایه گذاری تیم مس سونگون ورزقان در اولین سال حضور در لیگ برتر تکواندو گفت: همه بچه های ما خیلی خوب هستند و شانس قهرمانی زیادی برای تیم مان می بینم. امیدوارم در خاتمه مسابقات قهرمان شویم، اما نباید از اتفاقات بازی ها غافل شویم و بگوییم چون ملی پوشان خوبی داریم به راحتی قهرمان می شویم.

دارنده مدال نقره قهرمانی آسیا در واکنش به شایعاتی که درباره مهاجرت او عنوان شده بود، خاطر نشان کرد: هنوز به این مسائل فکر نکردم و هر سفری که به کشورهای مختلف داشتم نیز برای تمرین کردن بود. در کرواسی و عمان هم به عنوان حریف تمرینی حضور داشتم و به مهاجرت فکر نکردم.

یعقوبی در خصوص اینکه به سومین حضور در مسابقات دنیای فکر می نماید، گفت: تازه 25 ساله شدم و چرا نباید به حضور در مسابقات دنیای فکر کنم؟! من در بازگشت همه چیز را به خدا سپردم تا برترین اتفاقات بیفتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2216

به "یعقوبی: به دلایل شخصی 3 سال از تکواندو دور بودم، به مهاجرت فکر نکردم و برای تمرین به کشورهای دیگر رفتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یعقوبی: به دلایل شخصی 3 سال از تکواندو دور بودم، به مهاجرت فکر نکردم و برای تمرین به کشورهای دیگر رفتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید