خبرنگاران صندلی فعالان عرصه کشاورزی بدرستی شناخته نشده است

به گزارش اخذ ویزا، قم - خبرنگاران - استاندار قم با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی یکی از اساسی ترین راهکارهای پیشرفت بخش کشاورزی کشور است گفت: فعالان عرصه کشاورزی ارزشمندترین قشر کشور هستند در حالی که قدر و صندلی آنان به درستی شناخته نشده است.

خبرنگاران صندلی فعالان عرصه کشاورزی بدرستی شناخته نشده است

به گزارش پنج شنبه شب روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم بهرام سرمست در آیین افتتاح مرکز مهارت آموزی و انتقال تکنولوژی کشاورزی درزمینه پرورش اسب تحت نظارت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در منطقه قنوات قم با اشاره مشکل ها و خلاءهای کشور در حوزه کشاورزی و مشکل های ناشی از بهره وری بی رویه و غیر اصولی از منابع ملی، نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را در حل مشکل های بخش کشاورزی کشور بسیار تاثیرگذار ارزیابی کرد.

وی اضافه نمود: انقطاع بین نسلی و همچنین دور ماندن کشاورزان سنتی از تکنولوژی روز موجب عقب ماندگی کنونی کشاورزی کشور شده است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان حلقه واصل بین فراوریکنندگان و عرصه تصمیم سازی کشور و با انتقال دانش روز به عرصه فراوری یکی از اساسی ترین عوامل پیشرفت بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم نیز در این آیین با گرامیداشت روز مهندس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یکسال اخیر سازمان در بخش های مختلف، به بیان فلسفه راه اندازی این مراکز در کشور پرداخت و رسالت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را ساماندهی، بازآموزی و نوآموزی و استقرار کارشناسان در عرصه فراوری محصول های کشاورزی و ارتقا بهره وری بخش کشاورزی با استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و اضافه نمود: باید با یاری به تقویت زیرساخت های این مراکز، چالش ها و مشکل های بخش کشاورزی را مرتفع سازیم.

عباس خرمی در ادامه اضافه نمود: بر اساس ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی و با هدف واگذاری خدمات حوزه کشاورزی به بخش غیردولتی و نفوذ دانش روز در عرصه فراوری محصول های کشاورزی تا به امروز 11 مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی و هفت مرکز خدمات تخصصی کشاورزی و 26 مرکز مهارت آموزی و انتقال تکنولوژی درسطح استان قم راه اندازی شده است.

وی با اشاره به مسائل و مشکل های زیست محیطی و صنایع آلاینده، در مورد اجرا نشدن قانون هوای پاک مصوب مجلس شورای اسلامی در قم اظهار تاسف کرد و خواهان پیگیری مقامات استانی در این زمینه گشت.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی قم در خاتمه پیشنهاد احداث شهرک گلخانه ای در قم جهت واگذاری به فارغ التحصیلان کشاورزی و همچنین اختصاص بودجه جهت آموزش کارشناسان و بهره برداران را مطرح نمود.

در خاتمه این آیین، از تعدادی از اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان مهندس نمونه استان توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اهدای لوح یادبود به امضای استاندار قم تجلیل شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1728

به "خبرنگاران صندلی فعالان عرصه کشاورزی بدرستی شناخته نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صندلی فعالان عرصه کشاورزی بدرستی شناخته نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید