دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب شد

به گزارش اخذ ویزا، تهران (پانا) - وزیر بهداشت، در حکمی نفیسه حسینی یکتا را به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب کرد.

دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب شد

به گزارش وزارت بهداشت، در متن حکم سعید نمکی وزیر بهداشت، آمده است: با توجه به تعهد، تخصص و سوابق علمی سرکار به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب می گشت تا با تشکیل جلسات منظم و با بهره گیری از تجربیات ارزشمند اعضای این شورا موجبات بسترسازی مناسب جهت عملیاتی شدن سیاست های کلی سلامت در حوزه طب ایرانی (بند 12) را فراهم سازید.

در این راستا ضروری است موارد ذیل را مورد توجه و رسیدگی قرار دهید.

1- برنامه ریزی و سیاستگذاری جهت تسریع در اجرایی شدن بند چ ماده 74 برنامه ششم توسعه در مورد ادغام خدمات طب ایرانی در تمامی سطوح نظام سلامت.

2- سیاستگذاری در امور پژوهش به سمت پژوهش های مسئله محور با رویکرد سلامت نگر و مرجعیت علمی و حمایت از پژوهش های پایه وکاربردی.

3- سیاستگذاری جهت آموزش و تربیت نیروهای متخصص و متعهد در این حوزه و توانمندسازی دست اندرکاران حوزه سلامت به ظرفیت و قابلیت های طب ایرانی و ساماندهی آموزش و فرهنگ سازی در سطح جامعه درحوزه طب ایرانی.

4- سیاستگذاری جهت تسهیل بهره برداری از فرآورده های سنتی و طبیعی.

امید است با اتکال به خداوند متعال درانجام شایسته وظایف با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید پیروز و سرافراز باشید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1503

به "دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر شورای سیاستگذاری طب ایرانی منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید