دستاورد های هوایی و فضایی ایران ساخت در هند به نمایش در می آید

به گزارش اخذ ویزا، ورود فعالان فناور ایرانی به مرحله فراوری محصولات پیشرفته حوزه هوایی و فضایی زمینه ساز حضور شرکت های دانش بنیان ایرانی در رویداد های بین المللی شده است.

دستاورد های هوایی و فضایی ایران ساخت در هند به نمایش در می آید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه فناوری اخذ ویزا، چند سالی می گردد که شرکت های دانش بنیان، بخش قابل توجهی از احتیاج های مهم صنایع و جامعه را تأمین می نمایند. آمار ها و گزارش ها از توانایی کشورمان در فناوری های پیشرفته حکایت دارد. صنعت هوایی و فضایی از پیشرفته ترین این صنایع است.

مهندسی هوافضای برآ، یکی از همین شرکت ها است که توانسته با بومی سازی دانش فنی، تجهیزات و نرم افزار های پیشرفته این حوزه را فراوری کند. کشور ما طیف وسیعی از قطعه های مهم و پیشرفته هواپیما ها را از الکتواویونیک تا موتور به یاری شرکت های دانش بنیانش می سازد. این دست محصولات که ساختشان آسان نیست و فناوری های خاصی می طلبد، یک توانمندی فناورانه و البته جذاب برای کشور های منطقه است. همین موضوع موجب شده ظرفیت معرفی دستاورد های ایران ساخت این حوزه، در نمایشگاه های مختلف منطقه ای، قاره ای و جهانی فراهم باشد.

رضا اصلانی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، همین موضوع را زمینه ای برای شروع فعالیت در راه تازه ای عنوان می نماید: از سال 2015 در جهت حضور در رویداد های مهم صنعت هوایی جهان قدم گذاشتیم. با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی، زمینه حضور ایران در رویداد های بین المللی صنعت هوایی فراهم شده است، می افزاید: در کنار کار فراوری محصولات مهندسی، زمینه حضور شرکت های دانش بنیان داخلی را در رویداد های بین المللی فراهم نموده ایم. خوشبختانه استقبال خوبی از این توانمندی ها به عمل آمده و به انعقاد قرارداد با شرکت های داخلی رسیده است.

کیفیت بالای ایران ساخت زمینه ساز حضور در رویداد های بین المللی است

اغلب اوقات، آشنا نبودن با توانمندی شرکت های دانش بنیان داخلی و قیمت های پایین محصولات دانش بنیان ایران ساخت تردید هایی را نسبت به کیفیت و کارآمدی این محصولات، ایجاد می نماید. این شائبه به وجود می آید که محصول ساخت داخل کیفیت مطلوبی ندارد که به این قیمت عرضه می گردد؛ در حالی که محصول دانش بنیان ایران ساخت ممکن است نه تنها به همان میزان، از کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه های وارداتی هم برخوردار باشد.

اصلانی با اشاره به این موضوع، از پتانسیل ارائه محصولات شرکت های دانش بنیان کشورمان در نمایشگاه هوایی حیدرآباد هند می گوید و می افزاید: این نمایشگاه که به صورت دوسالانه برگزار می گردد، اسفندماه امسال در شهر حیدرآباد هند، میزبان شرکت های توانمند در حوزه هوایی است. این نمایشگاه جزو مهم ترین رویداد های آسیا در این صنعت به شمار می رود و فرصت خوبی برای شرکت های دانش بنیان داخلی است تا ارتباط و تعامل خود را با فعالان جهانی بویژه از آسیا برقرار نمایند.

این فعال حوزه فناوری هوافضا امیدوار است امسال نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حدأقل 10 شرکت دانش بنیان محصولات و توانمندی خود را در صنعت هوایی در نمایشگاه حیدرآباد هند عرضه نمایند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران از عضویت 270 شرکت در این اتحادیه اطلاع داد و افزود که حدود 100 عضو این اتحادیه دانش بنیان هستند و در مجموع حدود 10000 شغل در مجموعه این شرکت ها وجود دارد.

اصلانی بر اهمیت فرهنگسازی و آشنایی متقاضیان محصولات دانش بنیان با کیفیت و توانمندی ایران ساخت، تأکید می نماید و می گوید: احتیاج مبرم امروز شرکت های دانش بنیان این است که صاحبان صنایع و مدیران، به این باور برسند که محصول دانش بنیان ایران ساخت کارآمد و دارای کیفیت هم پای نمونه های خارجی است. هنوز هم با وجود دستاورد های بسیار ارزشمند در این صنعت، هستند مدیرانی که اسامی و برند های خارجی را به محصول دانش بنیان ساخت داخل ترجیح می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 437

به "دستاورد های هوایی و فضایی ایران ساخت در هند به نمایش در می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاورد های هوایی و فضایی ایران ساخت در هند به نمایش در می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید