دقت و عملکرد دستگاه توالی یابی نانوحفره ای بهبود یافته است

به گزارش اخذ ویزا، اکسفورد نانوپور تکنولوژیز از افزایش دقت و بهبود عملکرد توالی یاب نانوحفره ای این شرکت خبر داد، دستگاهی که در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و نتایج آن مورد تایید جامعه علمی و تحقیقاتی است.

دقت و عملکرد دستگاه توالی یابی نانوحفره ای بهبود یافته است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، اکسفورد نانوپور تکنولوژیز از افزایش دقت و بهبود عملکرد توالی یاب نانوحفره ای این شرکت خبر داد، دستگاهی که در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و نتایج آن مورد تایید جامعه علمی و تحقیقاتی است.

مدیران شرکت اکسفورد نانوپور تکنولوژیز (Oxford Nanopore Technologies) اعلام کردند که فناوری توالی یابی این شرکت نسبت به قبل دقیق تر شده است. آن ها معتقداند که توالی یابی نانوحفره های آن ها اکنون می تواند خروجی داده های دقیقی را ارائه دهد و همه انواع واریانت ها را در یک آزمایش و روی یک پلتفرم ثبت کند.

اکسفورد نانوپور یک شرکت فعال در حوزه توالی یابی مستقر در آکسفورد است که در حال توسعه و فروش محصولات توالی یابی با نانوحفره است.

این شرکت در مورد شیمی توالی یابی فناوری خود می گوید که از راهبرد بهترین های هر دو استفاده می کند، به این معنا که این شرکت از آخرین فناوری سلول های جریانی موسوم به R 10.4.1 و همچنین کیت 14 استفاده کرده و با ترکیب این دو فناوری تلاش داشته تا داده های توالی یابی با دقت بالا و خروجی بالا را ارائه دهد.

آکسفورد نانوپور گفت: حرکت به سوی ترکیب فناوری R 10 و Kit 14 موجب می شود تا بهترین قابلیت های این دو فناوری با هم ترکیب شوند یعنی دقت و خروجی بسیار بالا با هم در یک جا به دست آید. شواهد اولیه که از طریق مصرف کنندگان این فناوری ارائه شده، نشان می دهد که با این کیت تازه و سلول های جریانی عملکرد قوی به دست آمده است.

چندی پیش این شرکت اعلام کرد که فناوری توالی یابی آن ها برای پروژه 1000 ژنوم به رهبری دانشگاه واشنگتون و بیمارستان بچه ها سیاتل انتخاب شده است.

این فناوری در ابتدا از طریق پروژه 1000 ژنوم برای توالی یابی 500 نمونه پروژه استفاده خواهد شد. آکسفورد نانوپور گفت، هدف این پروژه به دست آوردن بینش علمی بیشتر از مجموعه داده های ژنومی جامع و ایجاد فهرستی از تغییرات ساختاری از مجموعه های متنوعی از افراد است.

مدت هاست که شرکت آکسفورد نانوپور دستگاهی موسوم به MinlON که یک توالی سنج بسیار کوچک و جیبی است را به صورت تجاری عرضه کرده است. دستگاه MinlON یک توالی سنج قابل حمل و کوچکتر از یک کنترل تلویزیون بوده که قادر به خواندن رشته های DNA به طول چند کیلوباز است. این دستگاه با استفاده از یک رابط USB به کامپیوتر متصل می شود. ابعاد این دستگاه بسیار کوچک و برای استفاده در تحقیقات مختلف، ایده آل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 تیر 1401 بروزرسانی: 23 تیر 1401 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2279

به "دقت و عملکرد دستگاه توالی یابی نانوحفره ای بهبود یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقت و عملکرد دستگاه توالی یابی نانوحفره ای بهبود یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید