دلایل خاموشی ناگهانی خودرو

به گزارش اخذ ویزا، یکی از مشکلاتی که برای همه رانندگان پیش می آید این است که اتومبیل در حین رانندگی خاموش می شود، در این مطلب به دلایل بروز این مشکل پرداخته شده است.

دلایل خاموشی ناگهانی خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، یک ایراد ناخوشایند و بالقوه خطرناک که در میان برخی از اتومبیل ها رایج است مربوط به خاموش شدن ناگهانی موتور خودرو هنگام رانندگی است. این نقص به چندین دلیل از جمله مسائل موتور یا ژنراتور و دلایل دیگری برمی شود که در این گزارش به طور مفصل به آن پرداخته شده است. بررسی مداوم اتومبیل و نگهداری درست و تعمیرات کامل به کاهش این آسیب ها و بروز مسائل این چنینی در خودرو کمک می کند.

سطح پایین روغن موتور

یکی از مهمترین دلایل تأثیرگذار بر خاموشی موتور هنگام رانندگی، میزان کم روغن موتور است که منجر به اصطکاک بین قطعات فلزی شده و باعث ایجاد مشکل در موتور و توقف کار آن می شود. همچنین، روغن کم می تواند به موتور آسیب برساند، به همین دلیل باید سطح روغن در موتور به طور دوره ای بررسی شود.

آسیب پمپ سوخت

پمپ بنزین وظیفه پمپاژ مناسب سوخت را به موتور دارد و در صورت وجود مشکل در پمپ باعث خاموش شدن موتور اتومبیل هنگام رانندگی می شود. هنگام رانندگی با ماشین در سربالایی و به همین دلیل است که برررسی و اطمینان از ایمنی پمپ سوخت به طور مداوم مهم است.

مشکل سنسور میل لنگ

این مشکل یکی از رایج ترین ایراداتی است که منجر به خاموش شدن موتور اتومبیل هنگام رانندگی می شود و زمانی اتفاق می افتد که سنسور به درستی کار نکند و این امر به دلیل آسیب دیدن سنسور یا مشکل سیم های مرتبط با آن است و شما می توانید متوجه شوید که چراغ موتور چک در داشبورد اتومبیل روشن شده و برای جلوگیری از این مشکل باید میل لنگ سنسور را به طور مداوم بررسی کرد.

اشکال در ژنراتور خودرو

ژنراتور اتومبیل وظیفه تأمین مداوم جریان الکتریکی خودرو را بر عهده دارد و هنگامی که اتومبیل ناگهان متوقف شود ممکن است دینام اتومبیل با مشکل روبرو شود یا آسیب ببیند.

کمبود روغن دنده

اتومبیل برای کارکرد صحیح به میزان معینی مایع انتقال قدرت یا به اصطلاح روغن دنده نیاز دارد و وقتی نسبت این مایع کم شود ممکن است هنگام رانندگی ماشین متوقف شود و این موضوع منجر به افزایش گرما در انتقال و آسیب دیدن دنده ها هم خواهد شد.

آسیب مبدل کاتالیزوری

سیستم اگزوز اتومبیل عمدتا به مبدل کاتالیزوری متکی است که برای از بین بردن دود مضر از اگزوز کار می کند، هیدروکربن ها، اکسید های نیتروژن و مونوکسید کربن را کاهش می دهد و در صورت آسیب یا انسداد در مبدل کاتالیزوری، باعث خاموش شدن موتور می شود. توجه به سلامت این مبدل هم یکی از کار هایی است که باید مرتبا انجام شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1900

به "دلایل خاموشی ناگهانی خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل خاموشی ناگهانی خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید