دیدار تعدادی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد

به گزارش اخذ ویزا، هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برخی مسائل سینما را مطرح و نسبت به برخی انتصاب ها گله کرد.

دیدار تعدادی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد

به گزارش خبرنگاران برخی تهیه کنندگان سینما شب گذشته، 25 آبان ماه دیداری با مهدی اسماعیلی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان وزارتخانه داشتند که در آن برخی مطالبات سینمایی ها به اطلاع وزیر رسیده است.

طبق پیگیری از اتحایه تهیه کننده ها در این دیدار، سید غلامرضا موسوی، سید ضیاء هاشمی، منوچهر محمدی، سید جمال ساداتیان، ابوالحسن داوودی، حسین فرح بخش، علی آشتیانی پور و منیژه حکمت - اعضای هیات مدیره اتحادیه - و نیز محمد خزاعی - رییس سازمان سینمایی - و محمد حسین نیرومند - مشاور سینمایی و هنری وزیر - حضور داشتند.

در این جلسه درباره مسائل ناشی از قانون اقتصادیاتی در بودجه سال 1400 برای اهالی هنر و تبعات آن بر اقتصاد کرونایی سینما، لزوم اختصاص وام های کم بهره برای زیر ساخت های سینمایی و تولید فیلم های سینمایی، لزوم برگشت شبکه نمایش خانگی به سازمان سینمایی کشور و دلایل این نیاز و همچنین حضور نماینده اتحادیه تهیه کنندگان در شورای پروانه نمایش گفت وگو شده است.

علوه براین ها در این دیدار نسبت به برخی انتصاب های اخیر در سازمان سینمایی هم انتقادهایی مطرح شده است.

وزیر ارشاد ضمن حمایت از مواضع اقتصادی اتحادیه تهیه کنندگان قول مساعد همکاری در این زمینه داده و گفته شده در بخش اقتصادیات پیگیری ها از همین امروز آغاز شده است.

اسماعیلی همچنین اعلام کرده که هر دو ماه بک بار، آماده برگزاری جلسه ای با هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان سینما است تا ضمن پیگیری مسائل موجود، نسبت به بررسی راه های پیش رو و برنامه های آینده دستور اقدام صادر شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 2090

به "دیدار تعدادی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار تعدادی از تهیه کنندگان سینما با وزیر ارشاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید