رویارویی جنگنده روسی با هواپیمای جاسوسی آمریکا

به گزارش اخذ ویزا، وزارت دفاع روسیه با اشاره به نزدیک شدن یک فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا به حریم هوایی این کشور، گفت برای رهگیری این هواپیما، جنگنده میگ-31 اعزام نموده است.

رویارویی جنگنده روسی با هواپیمای جاسوسی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در بحبوحه افزایش تنش های سیاسی بین روسیه و آمریکا، هواپیماهای نظامی دو کشور نیز در آسمان به رویارویی با یکدیگر پرداختند.

وزارت دفاع روسیه امروز (آدینه) اعلام نمود که برای دور کردن یک فروند هواپیمای جاسوسی نیروی هوایی آمریکا، مجبور به اعزام جنگنده شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در این بیانیه آمده است که یک فروند جنگنده میگ-31، هواپیمای جاسوسی استراتژیک آرسی-135 متعلق به آمریکا را بر فراز اقیانوس آرام و نزدیک سواحل کامچاتکا رهگیری نموده است.

وزارت دفاع روسیه اما شرح داد که هواپیمای جاسوسی آمریکا هنوز حریم هوایی این کشور را نقض ننموده بود.

روز گذشته بود که در پی اعمال تحریم های آمریکا علیه روسیه، منابع روسی از احضار سفیر آمریکا به وزارت امور خارجه روسیه خبر دادند.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده است که به تحریم های آمریکا و اقدام این کشور در اخراج 10 دیپلمات روس پاسخ خواهد داد.

از سوی دیگر، سخنگوی کرملین با بیان اینکه در حال آنالیز پیشنهاد واشنگتن برای ملاقات رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در کشوری بی طرف هستند، گفت اما صحبت کردن درباره این ملاقات فعلا زود است. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1781

به "رویارویی جنگنده روسی با هواپیمای جاسوسی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویارویی جنگنده روسی با هواپیمای جاسوسی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید