سالنامه آماری 1398 اتاق ایران منتشر شد

به گزارش اخذ ویزا، سالنامه آماری اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اتاق ایران منتشر شد؛ سالنامه آماری1398 به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران منتشر شد. این سالنامه که اطلاعات جامع آماری بخش خصوصی کشور در سال 1398 را دارد، شامل آخرین اطلاعات آماری موجود در زمینه فعالیت ها و خدمات ارائه شده توسط اتاق ایران و نتایج حاصل از اجرای طرح های آمارگیری و آمارهای ثبتی مرتبط با عملکرد بخش خصوصی توسط دستگاه های اجرایی کشور است.

سالنامه آماری 1398 اتاق ایران منتشر شد

سالنامه آماری 1398اتاق ایران در چهار بخش عملکرد اتاق ایران به عنوان مجلس بخش خصوصی در تسهیل امور فعالان اقتصادی به شرح اقدامات و فعالیت های واحدهای مختلف آن اختصاص دارد. در این بخش همچنین اطلاعات اعضای اتاق ایران به تفکیک رشته فعالیت های اصلی و فرعی آن ها ارائه شده است.

در بخش دوم، آمارهای مربوط به فعالیت های بخش خصوصی از سازمان ها، دستگاه ها و مراکز آماری موجود گردآوری شده است. آمار مربوط به تعداد کارگاه ها، تعداد شاغلان، تعداد معادن، تعداد بیمارستان ها و مراکز درمانی، تعداد بهره برداران حوزه کشاورزی و همچنین ارزش سرمایه گذاری های انجام شده در بخش خصوصی کشور جزو آمار ارائه شده در این بخش است.

در بخش سوم سالنامه، نتایج طرح های آمارگیری اتاق ایران از جمله پایش محیط کسب وکار، شاخص مدیران خرید در بخش صنعت و ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی اصلی مرتبط با محیط کسب وکار برای کل سال محاسبه و منتشر شده است.

در بخش چهارم، جایگاه ایران در اقتصاد جهان بررسی شده است. این بخش که اطلاعات آن از منابع مختلف بین المللی از جمله مجمع جهانی اقتصاد و بانک جهانی استخراج شده، به مؤلفه های مربوط به انجام کسب وکار و مقایسه رقابت پذیری ایران با سایر کشورها اختصاص دارد. آمار مربوط به شرایط صادرات و واردات، حمل ونقل، گردشگری، تولید نفت، فولاد، سیمان و انرژی خورشیدی نیز در این بخش آمده است.

متن کامل گزارش را از اینجا بخوانید.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1502

به "سالنامه آماری 1398 اتاق ایران منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالنامه آماری 1398 اتاق ایران منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید