ساندی تایمز: انگلیس دنبال اسکان اسکریپال و دخترش در آمریکا است

روزنامه ساندی تایمز گزارش داد، انگلیس در نظر دارد به سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روسیه و دخترش که ماه گذشته در شهر سالزبری مورد حمله قرار گرفته بودند، اوراق هویتی جدید و یک زندگی جدید در آمریکا را پیشنهاد دهد تا بتواند از آنها در برابر سوءقصدهای آینده به جانشان محافظت کند.

ساندی تایمز: انگلیس دنبال اسکان اسکریپال و دخترش در آمریکا است

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا، روزنامه ساندی تایمز در این گزارش گفت: مقامات در آژانس اطلاعاتی ام آی 6 جلساتی را با همتایان خود در سازمان سیا درباره اسکان سرگئی اسکریپال و دخترش که گفته شد ماه گذشته با گاز اعصاب مسموم شدند برگزار کردند.

روزنامه ساندی تایمز به نقل از یکی از منابع ناشناس گفت: آنها اوراق هویتی جدیدی را به اسکریپال ها ارائه خواهند کرد.

این روزنامه نوشت که منابع وابسته به آن معتقدند انگلیس می خواهد با اسکان اسکریپال ها در یکی از کشورهای عضو معاهده امنیتی فایو آیز که با یکدیگر در تشریک اطلاعات همکاری دارند، امنیت آنها را تضمین کند.

کشورهای عضو این معاهده شامل انگلیس، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند است.

روزنامه ساندی تایمز به نقل از یکی از منابع اطلاعاتی مطلع از مذاکرات اجرا شده گزارش داد: مکان احتمالی برای اسکان آنها آمریکاست؛ چراکه کشتن آنها در آمریکا از احتمال کمتری برخوردار است و تحت هویت جدید به راحتی می توان از آنها حفاظت کرد.

این منبع اضافه نمود: این ترجیح وجود دارد که آنها در یکی از کشورهای عضو معاهده فایو آیز اسکان داده شوند چراکه پرونده آنها پیامدهای امنیتی بسیاری همراه دارد.

این در حالی است که وزارت خارجه انگلیس هنوز در رابطه با این گزارش هیچ اظهارنظری ننموده است.

انگلیس، روسیه را مقصر مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش دانسته و آن را تلاشی برای به قتل رساندن این جاسوس سابق اعلام نموده و از مسکو خواسته تا توضیحات لازم را در این رابطه ارائه دهد اما روسیه هرگونه دست داشتن در این حمله را رد نموده و تاکید نموده که انگلیس شخصا این حمله را ترتیب داده تا یک تشنج ضد روسیه به راه اندازد.

منبع: انتخاب
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 16 آبان 1398 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 456

به "ساندی تایمز: انگلیس دنبال اسکان اسکریپال و دخترش در آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساندی تایمز: انگلیس دنبال اسکان اسکریپال و دخترش در آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید