سیگار یک سوم جوانان چینی را به کام مرگ می کشد

به گزارش اخذ ویزا، گزارش ها حاکی است یک سوم مردان زیر بیست سال چینی به علت بیماری های ناشی از سیگار دچار مرگ زودرس خواهند.

سیگار یک سوم جوانان چینی را به کام مرگ می کشد

با چین لحظه آخری سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

تحقیقی که در نشریه پزشکی لنست منتشر شده، نشان می دهد دو سوم مردان چینی سیگار کشیدن را قبل از بیست سالگی آغاز می نمایند و نیمی از آنها به علت این عادت بد جان خود را از دست خواهند داد. این نتیجه دو تحقیق ملی به فاصله 15 سال در چین است که صدها هزار نفر را آنالیز نموده است. در سال 2010 سیگار جان یک میلیون نفر را در چین گرفت اما اگر فرایند فعلی ادامه پیدا کند تا سال 2030، هر سال دو میلیون نفر -عمدتا مردان- دچار همه گیری مرگ زودرس خواهند شد. چین بزرگترین فراوری نماینده و مصرف نماینده سیگار در جهان است. از هر سه نخ سیگاری که در جهان دود می گردد یک نخ در چین آتش زده می گردد. شمار سیگاری های چین به سیصد میلیون نفر می رسد که معادل یک چهارم جمعیت این کشور است و سیگار به قیمت مناسب در دسترس همه حتی فقرا است. سیگار کشیدن در چین بیشتر عادتی مردانه است، نیمی از مردان چینی سیگار می کشند -به طور متوسط روزی 22 نخ- اما فقط 2.4 درصد زنان چینی اهل دود هستند. به گفته سازمان بهداشت جهانی فقط یک چهارم چینی ها می توانند بیماری های ناشی از سیگار مثل سرطان ریه یا بیماری قلبی را نام ببرند، از این رو در چین فقط 10 درصد سیگاری ها به میل خود سیگار را ترک می نمایند. دولت سیگار کشیدن در اماکن عمومی و فضای سر بسته را از تقریبا دو ماه پیش در پکن ممنوع نموده اما این عادت بد چنان رایج است که در عمل به اجرا در نیامده، شاید دلیل دیگر این باشد که تجارت سیگار برای دولت سودآور است و سالی 6.7 میلیارد دلار از آن مالیات می گیرد. سازمان بهداشت جهانی اعلام نمودهسیگار نیمی از مصرف نمایندگانش را در جهان می کشد. منبع: گاردین

منبع: کجارو
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 701

به "سیگار یک سوم جوانان چینی را به کام مرگ می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگار یک سوم جوانان چینی را به کام مرگ می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید