طرف ها هنوز با بازگشت به برجام فاصله دارند

به گزارش اخذ ویزا، دیپلمات های غربی گفته اند طرف های حاضر در مذاکرات هسته ای هنوز با بازگشت به توافق هسته ای برجام فاصله دارند.

طرف ها هنوز با بازگشت به برجام فاصله دارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، چهار دیپلمات غربی، دو مقام ایرانی و چند تحلیلگر گفته اند موانع موجود برای احیای برجام کماکان پابرجا هستند و طرف ها برای بازگشت به این توافق هنوز فاصله دارند.

خبرگزاری رویترز این ارزیابی از مذاکرات وین در مورد برجام را در شرایطی مطرح نموده که طرف های باقی مانده در این توافق هسته ای قرار است طی روز های آینده تبادل نظر در مورد اجرای کامل این توافق را در شهر وین از سر بگیرند.

دیپلمات ها و تحلیلگران مدعی شده اند مطالبات ایران در حوزه رفع تحریم ها و نگرانی غرب درباره گسترش دانش هسته ای ایران جزو مسائلی هستند که رفع کردن آن ها به هفته ها و شاید ماه ها مذاکرات بیشتر احتیاج دارد.

هدف از تبادل نظر های وین بازگرداندن آمریکا به توافق هسته ای برجام است که دولت دونالد ترامپ در اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد.

جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا به شکست سیاست موسوم به فشار حداکثری اعتراف نموده و گفته میخواهد بار دیگر کشورش را به این توافق مورد تأیید شورای امنیت برگرداند.

با وجود این، دولت بایدن تا کنون از انجام اقداماتی که ضروری است برای بازگشت به توافق انجام دهد خودداری نموده است.

خبرگزاری رویترز گفته ایران خواهان رفع تمامی تحریم ها، بدون طولانی تر کردن مدت توافق است.

انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا در این تبادل نظر ها هفته پیش گفت اطمینان دارد در ششمین دور مذاکرات در وین توافق میان طرف ها حاصل خواهد شد.

سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران هم هفته گذشته گفت که مسائل باقی مانده میان طرف ها مهم هستند، اما می توان آن ها را حل کرد.

با وجود این خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات ها و تحلیلگران نوشته هیچ یک از مسائل باقی مانده در مذاکرات، راهکار های سریع ندارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1882

به "طرف ها هنوز با بازگشت به برجام فاصله دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرف ها هنوز با بازگشت به برجام فاصله دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید