عسکری: با درخشش مردانی به کسب سه سهمیه المپیک امیدوار بودم، در دلِ تلخی های فینال اتفاقات شیرینی افتاد

به گزارش اخذ ویزا، سرمربی تیم ملی تکواندو با بیان اینکه در دل تلخی های فینال اتفاقات شیرینی افتاد گفت: در باد کسب سهمیه المپیک نخواهیم خوابید و از آن سرمت نمی شویم.

عسکری: با درخشش مردانی به کسب سه سهمیه المپیک امیدوار بودم، در دلِ تلخی های فینال اتفاقات شیرینی افتاد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

فریبرز عسکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی اخذ ویزا، در مورد عملکرد ملی پوشان در مسابقات فینال گرندپری گفت: قطعا با حضور 16 بازیکن برتر دنیا در هر وزن و اینکه هر مسابقه حکم یک فینال را دارد. گرندپری روسیه هم مسابقات سختی بود. خیلی از بزرگان تکواندو دنیا اینجا باختند. مسابقات بسیار سخت بود، اما یک تجربه بسیار خوب برای بچه ها بود که قبل از المپیک خودشان را محک جدی بزنند.

وی عنوان نمود: قبلا هم گفته بودم کسانی می توانند در فینال گرندپری برنده باشند که تا آخرین لحظه بازی تمرکز خود را حفظ نمایند و شش دانگ باشند. بچه ها مسابقاتی را که واگذار کردند که از حریفان خود جلو بودند، اما در چند لحظه تمرکز خود را از دست دادند و مسابقه را واگذار کردند.

سرمربی تیم ملی اعلام نمود: باید روی مسائل و ضعف ها کار گردد تا دیگر این اشکالات دیده نگردد اگر چه بچه ها حریفان بسیار خوبی را نیز شکست دادند. روز گذشته سجاد مردانی برای رسیدن به نیمه نهایی سه قهرمان دنیا و المپیک را شکست داد. مردانی روز نخست در تمام رقابت ها با گارد راست عقب به میدان رفت، اما مقابل کیو دون به دلیل اینکه حریف ضربات چرخشی خوبی داشت با گارد راست جلو بازی کرد تا ضربات چرخشی را با پای جلو ببندد.

عسکری با انتقاد از عملکرد داوری در مسابقات روز دوم گفت: نمی دانم چرا چیدمان داوری در روز دوم مسابقات به گونه ای بود که اصلا برای ما خوش یمن نبود. تمام ضربات مشت همزمان به سود حریفان کره ای سوئیچ شد. داور اخطارهایی به مردانی داد که به جز اخطار اول همه یک طرفه بود. در صحنه ای که حریف کره ای ضربه چرخشی زد و به زمین خورد، سجاد بی تعادل شد و پای او به حریف برخورد کرد. در حالی که هیچ کسی و حتی داور این صحنه را ندید و به کره ای اخطار داد، اما در گوش داور چیزی گفته شد که این اخطار پاک و به مردانی داده شد.

وی خاطر نشان کرد: در تکواندو چنین چیزی نداریم و VAR وجود ندارد که در گوش داور نکته ای گفته گردد. این مسائل شرایط بازی راعوض کرد، اما اینها جزو بازی است و نمی خواهیم چیزی را توجیه کنیم. امیدوار بودم مردانی با سه بازی درخشان خود امروز کار را با کسب سه سهمیه المپیک تمام کند. سجاد مردانی بدشانسی نیز آورده و 4 امتیاز با کسب سهمیه المپیک اختلاف دارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو تاکید نمود: اگر در تورنمنت کرواسی حریف مکزیکی حرکت ناجوانمردانه را نمی کرد و خود را به زمین نمی انداخت، سجاد با کسب مدال طلا سهمیه المپیک را قطعی نموده بود. حرف من این است اگر قرار است در گوش داور چیزی گفته گردد باید آنجا را نیز اعلام می کردند. در کرواسی مشت سجاد به کتف حریف مکزیکی خورد، اما حریف گلوی خود را گرفت و زمین انداخت تا ما تنها 4 امتیاز از آن رقابت ها کسب کنیم.

عسکری در مورد عدم مدیریت ملی پوشان در این مسابقات را عنوان نمود: ایرادها را می پذیرم و قبول دارم باید روی ضعف ها کار کنیم. از طرفی باید در نظر گرفت میرهاشم حسینی مغلوب دایی هون لی و ژائو شد که هر کدام سابقه چند دوره قهرمانی دنیا و المپیک و تجربه بیشتری از بازیکن ما دارند. حسینی در مسابقات قبلی این دو تکواندوکار را با غیرت شکست داده بود، اما میدان بزرگ روسیه برای او تجربه بزرگی شد.

وی خاطر نشان کرد: در دل تلخی های گرندپری روسیه اتفاقات شیرینی نیز افتاد. یکی از شیرینی ها این بود که میرهاشم در صندلی ششم رنکینگ نهاده شد و دیگر در المپیک در نیمه نهایی به دایی هون لی برخورد نخواهد کرد. حسینی قبل از مسابقات بزرگ المپیک یک میدان سخت و نفس گیری است، یک میدان بزرگ را در روسیه تجربه کرد تا روی ضعف های خود کار کند. این مسائل نقاط مثبت است و قرار نیست نقاط ضعف خود را نادیده بگیریم. در باد کسب سهمیه المپیک نخواهیم خوابید و از آن سرمست نمی شویم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد شانس کسب سهمیه المپیک توسط سجاد مردانی با قهرمانی در گرنداسلم گفت: سجاد مردانی سال گذشته نشان داد که توانایی قهرمانی در گرنداسلم را دارد و در فینال گرندپری نیز فوق العاده مبارزه کرد. سجاد مسابقات گرندپری روسیه یکی از بهترین سجادهای سالیان اخیر بود، اما باید برای کسب سهمیه در چین نیز بجنگد. جنگ مردانی در گرند اسلم نیز با کیو دون این خواهد بود که رنکینگ اول گرنداسلم است و مردانی به عنوان نفر دوم رنکینگ باید این حریف را شکست دهد تا المپیکی گردد. مردانی توان شکست حریف کره ای را دارد و امیدوارم خدا نیز یاری کند تا در روز مسابقه گرفتار قضا و قدر نشویم و سهمیه سوم را کسب کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 633

به "عسکری: با درخشش مردانی به کسب سه سهمیه المپیک امیدوار بودم، در دلِ تلخی های فینال اتفاقات شیرینی افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: با درخشش مردانی به کسب سه سهمیه المپیک امیدوار بودم، در دلِ تلخی های فینال اتفاقات شیرینی افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید