لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای ایران، 2 فرد ایرانی تحریم شدند

به گزارش اخذ ویزا، وزیر امور خارجه آمریکا گفت معافیت های هسته ای ایران ذیل برجام را لغو کرده است و دو ایرانی مرتبط با برنامه هسته ای را تحریم می کند.

لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای ایران، 2 فرد ایرانی تحریم شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری اخذ ویزا، مایک پمپئو با اعلام اینکه در مدت 60 روز معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای با ایران پایان می یابند، از تحریم دو شخصیت مرتبط با برنامه هسته ای ایران خبر داد.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز به معافیت های تحریمی مربوط به پروژه های توافق هسته ای در ایران پایان می دهم که در مدت 60 روز اجرایی می شوند. با افزایش (فعالیت های) هسته ای ایران معین است که این همکاری ها باید پایان یابند. تلاش های بیشتر برای زیاده خواهی هسته ای تنها به فشار بیشتر بر دولت منجر می شوند.

وزیر امور خارجه آمریکا اضافه کرد: من همچنین دو هدایت کننده برنامه غنی سازی هسته ای ایران را تحریم می کنم؛ مجید آقایی و امجد سازگار. دانشمندان ایران باید انتخاب کنند که یا خارج از محدوده اشاعه ای به صورت صلح آمیز کار کنند و یا خطر تحریم را بپذیرند.

دو توئیت پی درپی پمپئو ساعتی پس از آن منتشر شدند که روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش کرد دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد معافیت های صادر شده برای همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران را تمدید نکند.

واشنگتن پست نوشت: دولت ترامپ معافیت های تحریمی ناظر بر همکاری های بین المللی برای بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک، تأمین اورانیوم غنی شده برای رآکتور تحقیقاتی تهران و انتقال سوخت مصرف شده و پسماند رآکتور هسته ای را تمدید نخواهد کرد.

همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران یکی از بندهای برجام است. بر این مبنا، دولت آمریکا معافیت هایی را برای برخی از تحریم های یک جانبه مربوط به صادرات اقلام قابل استفاده در برنامه هسته ای به ایران صادر کرد. این معافیت ها تا قبل از اعلام اخیر پمپئو هر بار تمدید شده بود.

4033/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1014

به "لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای ایران، 2 فرد ایرانی تحریم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو معافیت های همکاری صلح آمیز هسته ای ایران، 2 فرد ایرانی تحریم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید