مصر :روابط با ترکیه همچنان در سطح کاردار است

به گزارش اخذ ویزا، یک منبع رسمی مصری در واکنش به اظهارات اخیر مقامات ترکیه درباره روابط قاهره و آنکارا، گفت که روابط دیپلماتیک میان دو کشور همچنان در سطح کاردار است و آنچه از آن به عنوان از سرگیری تماس های دیپلماتیک یاد شده، هنوز اتفاق نیفتاده است.

مصر :روابط با ترکیه همچنان در سطح کاردار است

به گزارش روز شنبه شبکه سعودی العربیه ، رسانه های مصری از این منبع مصری نقل کردند که کنندگی های دیپلماتیک مصر و ترکیه همچنان در سطح کاردار بوده و کماکان طبق عرف های دیپلماتیک مورد اعتماد، با کشور میزبان ارتباط برقرار می کنند.

این منبع مسئول مصری گفت که ارتقای روابط میان دو کشور نیاز به رعایت چارچوب های قانونی و دیپلماتیکی دارد که بر اساس ضرورت های امنیت ملی عربی و احترام به اصل حاکمیت، بر روابط میان کشورها حکمفرما است.

این منبع گفت که مصر انتظار دارد هر کشوری که خواهان برقراری روابط طبیعی با آن است به قواعد قانون بین المللی و اصل حسن همجواری پایبند شده و از مداخله گری در امور داخلی کشورهای منطقه دست بردارد.

این منبع در عین حال بر اهمیت روابط و پیوندهای قوی که مردم دو کشور را به هم نزدیک می کند، تاکید کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول اعلام کرد که همکاری های ترکیه با مصر در زمینه های اقتصادی، دیپلماتیک و اطلاعاتی ادامه دارد و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

پیش از آن نیز مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه جمعه گفته بود که آنکارا تماس هایی را با مصر چه از طریق دستگاههای اطلاعاتی و چه از طریق وزارت خارجه برقرار کرده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، چاووش اوغلو اضافه نمود: تماس هایمان با مصر را در سطح دیپلماتیک آغاز کردیم.

وزیر خارجه ترکیه در پاسخ به سئوالی در این رابطه، تاکید کرد که ترکیه و مصر جهت عادی سازی روابط میان دو کشور پیش شرط هایی مطرح نکردند، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1735

به "مصر :روابط با ترکیه همچنان در سطح کاردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر :روابط با ترکیه همچنان در سطح کاردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید