معرفی هیات داوران بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم بچه ها و نوجوانان

به گزارش اخذ ویزا، آثار رسیده به دبیرخانه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در سه بخش پوستر و گرافیک محیطی، عکس و آنونس و تیزر از سوی داوران مورد ارزیابی قرار گرفته و به نفر اول هر بخش پروانه زرین جشنواره به همراه جوایز نقدی و به نفر دوم و سوم هر بخش نیز لوح افتخار به همراه جوایز نقدی اهدا می شود.

معرفی هیات داوران بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم بچه ها و نوجوانان

داوران این بخش عبارتند از: حسین زند باف، اسماعیل عباسی، محمدعلی طالبی، حمید شریفی، احمد ناطقی داوری.

حسین زندباف کارگردان، تهیه کننده و تدوین گر متولد 1325 ساری است. وی فعالیت در سینما را سال 1350 با دستکمک کارگردان در فیلم عزیز قرقی به کارگردانی جواد طاهری آغاز کرد.

اسماعیل عباسی عکاس، مترجم و نویسنده، مدرس دانشگاه متولد 1326 تبریز و دانش آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران است. وی فعالیت خود را با عنوان ویراستار و گرافیست سال 1350 در انتشارات بابک آغاز کرد از مهمترین فعالیت های وی می توان به عکاس و گزارشگر فصلنامه Newsletter خبرنامه یونسکو، ژاپن - گرافیست، عکاس و خبرنگار ویژه ماهنامه دانشمندعکاس- خبرنگار فصلنامه کاوشسردبیر فصلنامه کاوش- عضو هیئت تحریریه و سردبیر ماهنامه عکس - سردبیر ماهنامه دوربین عکاسی و بنیانگذار و دبیری دوره های اول تا چهارم جشنوارة عکس کودک کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان اشاره کرد.

محمدعلی طالبی در سال 1337 در تهران به جهان آمده و دانش آموخته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران است. فعالیت هنری را از سال 1356 به عنوان دستکمک کارگردان در تلویزیون و کارگردانی فیلم های مستند آغاز کرده است. فیلمهای او در جشنواره های جهانی چون برلین، کن جونیور، شیکاگو، سان دنس، نیویورک. مونترال، تورنتو، توکیو، سیدنی، یونان، آمستردام و لندن . . . حضورداشته اند.

احمد ناطقی عکاس در سال 1337 در تهران به جهان آمد. وی فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته کارگردانی است. او عکاسی را از دهه 50 آغاز و در سالهای 1357 تا1361دردوران انقلاب اسلامی ایران و جنگ ایران و عراق به صورت آماتور از تظاهرات و وقایع آن دوران عکاسی کرد.

وی از سال 1362 به عنوان رئیس اداره عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی، عکاسی حرفه ای را آغاز کرد و در طول دوران جنگ 8 ساله ایران وعراق آثار زیادی را به ثبت رساند. از عکسهای ماندگار وی می توان به بمباران شیمیایی حلبچه اشاره کرد. ناطقی در سال 1369 جشنواره بین المللی عکس کودک و نوجوان را پایه گذاری کرد و تا هفت سال دبیر این جشنواره بود. او بنیانگذار خانه عکاسان ایران و انجمن عکاسان فردا می باشد. و تا 1384 مدیریت خانه عکاسان ایران را عهده دار بود.

سیدحمید شریفی آل هاشم گرافیست متولد 1342ـ تهران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد گرافیک، دانشگاه تربیت مدرس، و کارشناسی نقاشی، دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. وی از سال 1372 فعالیت خود را با سمت معاون امور هنری در دفتر انتشارات کمک آموزشی آغاز کرده است. از مهمترین فعالیت های او می توان به مدرس دانشکده هنرهای زیبا ـ دانشگاه تهران. عضو هیأت علمی دانشکده هنر ـ دانشگاه شاهد، عضو شورای مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، مدیر هنری روزنامه ایران، مدیر مرکز گرافیک کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، عضو شورای تجسمی کمیته هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو شورای تخصصی مرکز هنرهای تجسمی سازمان آفرینشهای هنری اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 870

به "معرفی هیات داوران بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم بچه ها و نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هیات داوران بخش مواد تبلیغی جشنواره فیلم بچه ها و نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید