مقیاس رزمایش واشنگتن-سئول باید متناسب با تهدیدها باشد!

به گزارش اخذ ویزا، به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اظهار داشت که ایالات متحده دائماً مانورهای مشترک نظامی با کره جنوبی را برای حصول اطمینان از اینکه نیروهای دو کشور به طور مناسبی آموزش ببینند و آمادگی مقابله با تهدیدها را داشته باشند، مورد آنالیز قرار می دهد.

مقیاس رزمایش واشنگتن-سئول باید متناسب با تهدیدها باشد!

جان کربی در یک مصاحبه خبری گفت: ما همیشه می گوییم که می دانیم نیروهایمان باید این آمادگی را داشته باشند که (در صورت وقوع تنش) در هر لحظه بجنگند و ما دائماً مشغول آنالیز رویدادهای آموزشی آنها هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که این آموزش ها مقتضی و در مقیاس مناسبی جوابگوی تهدیدها و چالش ها هستند.

اظهارات کربی واکنشی است به ادعای الی راتنر گزینه پیشنهادی برای معاونت وزارت دفاع در مسائل امنیتی ایندوپاسیفیک که گفته بود: چنانچه تائید شوم؛ در راستای حفظ آمادگی نیروهای آمریکایی در شبه جزیره کره، رزمایش مشترک واشنگتن-سئول را مجدداً آنالیز خواهم کرد.

به گزارش خبرنگاران، این ادعاها در حالی است که لی این یونگ وزیر اتحاد کره جنوبی پیشتر خواهان حداکثر انعطاف پذیری حین تصمیم گیری درباره رزمایش های مشترک سئول-واشنگتن شده بود که برای ماه میلادی آگوست تدارک دیده شده است.

وی یادآوری نموده بود که چنین رزمایش هایی هرگز نباید به قیمت تشدید تنش ها در شبه جزیره کره تمام گردد. لی بعلاوه ابراز امیدواری نموده است که کره شمالی هم از خود انعطاف پذیری نشان دهد.

کره شمالی همیشه از لغو رزمایش سئول-واشنگتن به اسم یکی از پیش شرط های مذاکره با آمریکا یاد نموده است. در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ و در جریان دو ملاقات رسمی که او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی داشت؛ تا حدی از ابعاد این رزمایش ها کاسته شد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی هم چند روز پیش در نشست کمیته مرکزی حزب کارگران کره گفته بود که این کشور باید هم برای تبادل نظر و هم برای رویارویی با ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری جو بایدن آماده گردد.

وی در صحبتهای خود تأکید نموده بود که آمادگی جهت رویارویی برای حراست از شأن و منزلت کشور و تضمین یک فضای صلح آمیز بسیار مهم است.

کیم جونگ اون بعلاوه خواهان پاسخ دادن و مقابله مؤثر با شرایطِ به سرعت در حال تغییر و کوشش های متمرکز برای در دست دریافت کنترل پایدار موقعیت در شبه جزیره کره شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1896

به "مقیاس رزمایش واشنگتن-سئول باید متناسب با تهدیدها باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقیاس رزمایش واشنگتن-سئول باید متناسب با تهدیدها باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید