گفتگوی تلفنی وزرای دفاع کره جنوبی و آمریکا

به گزارش اخذ ویزا، وزارت دفاع کره جنوبی اظهار داشت، وزیر دفاع این کشور در گفتگویی تلفنی با وزیر دفاع آمریکا بر اهمیت ائتلاف بین دو کشور تاکید و بر همکاری نزدیک برای توسعه آن توافق کردند.

گفتگوی تلفنی وزرای دفاع کره جنوبی و آمریکا

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی و لوید آستین، وزیر دفاع جدید آمریکا در تماسی تلفنی که به درخواست واشنگتن انجام شد، توافق کردند که ائتلاف بین آمریکا و سئول مهمتر از هر زمان دیگری است و وعده دادند تا بر روی بهبود و گسترش این رابطه و همچنین برقراری ارتباط درباره مسائل مرتبط همکاری نمایند.

وزیر دفاع کره جنوبی همچنین تاییدیه لوید آستین را به عنوان وزیر دفاع آمریکا تبریک گفت و به این مساله اشاره نمود که وی فردی درست و صادق است که وظایف وزارت دفاع آمریکا را به دست می گیرد و در عین حال، وزیر دفاع آمریکا نیز به این مساله اشاره نمود که ائتلاف بین دو کشور، محور صلح و ثبات در شمال شرق آسیا محسوب می گردد.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه خود آورده است، وزرای دفاع دو کشور بر روی ملاقات دو جانبه در آینده ای نزدیک به منظور مقدمه ای برای مصاحبه در مسائل به تاخیر افتاده توافق کردند.

آستین، ژنرال بازنشته ارتش آمریکا نخستین آفریقایی-آمریکایی است که پس از تاییدیه سنا در روز آدینه وزیر دفاع این کشور شده است. سنا با 93 رای موافق در برابر دو رای مخالف و دو روز پس از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به آستین رای موافق داد.

وزیر دفاع جدید آمریکا در پست های مختلف ارشد در ارتش این کشور از جمله معاون رئیس ستاد مشترک ارتش فعالیت داشته اما گفته می گردد که تجربه مستقیمی درباره آسیا ندارد. با این حال، وی متعهد شده که از نزدیک با متحدان آمریکا به ویژه آنهایی که در آسیا هستند، همکاری نزدیکی داشته باشد.

وزیر دفاع ایالات متحده هم چنین از آمادگی کشورش برای دفاع از جزایر مورد مناقشه ژاپن اطلاع داد.

به گزارش اسپوتنیک، لوید آستین، رئیس جدید پنتاگون، در مصاحبه با وزیر دفاع ژاپن نوبو کیشی گفت که ایالات متحده آماده دفاع از جزایر سنکاکو که مورد اختلاف با چین است، می باشد.

پنتاگون در بیانیه ای خاطرنشان کرد: وزیر دفاع، آستین تأیید کرد که ماده 5 پیمان امنیتی ایالات متحده و ژاپن جزایر سنکاکو را پوشش می دهد و آمریکا با هرگونه کوشش یک جانبه برای تغییر وضع موجود در دریای چین شرقی مخالف است.

این ماده از این معاهده حاکی از آن است که ایالات متحده و ژاپن باید به طور مشترک از تهدید خارجی علیه یکی از این دو کشور دفاع نمایند.

طرفین همچنین در خصوص اعزام مجدد نیروهای آمریکایی مستقر در ژاپن و مسئله جمهوری خلق کره (کره شمالی) مصاحبه کردند.

دو وزیر توافق کردند که کشورهای آنها باید نقشی اساسی در افزایش همکاری بین شرکای مختلف در داخل و خارج از منطقه برای حفظ و تقویت یک منطقه آزاد در اقیانوس هند و اقیانوس آرام داشته باشند. آنها همچنین تأکید کردند که قصد دارند به کار مشترک برای حل چنین موضوعاتی در کره شمالی از جمله حذف کامل سلاح های کشتار جمعی و موشک های بالستیک با انواع برد ادامه دهند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1646

به "گفتگوی تلفنی وزرای دفاع کره جنوبی و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی وزرای دفاع کره جنوبی و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید