مک بوک ها می توانند یک دیوار یا هر سطحی را به دستگاه ورودی لمسی تبدیل کنند

به گزارش اخذ ویزا، دانشمندان به دنبال راهی هستند که پروژکتور های لیزری متصل به مک ورودی های لمسی را روی دیوار نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند.

مک بوک ها می توانند یک دیوار یا هر سطحی را به دستگاه ورودی لمسی تبدیل کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران،در آینده مک بوک ها می توانند یک دیوار یا هر سطحی را به دستگاه ورودی لمسی تبدیل کنند، چرا که اپل در حال تحقیق بر روی روش هایی است که بتواند تعاملات لمسی محور را به سطحی که هیچ قابلیت تشخیص لمس را ندارد، اضافه کند.

بسیاری از دستگاه های الکترونیکی قابلیت های لمسی را به عنوان راهی برای تعامل با سیستم کامپیوتر ارائه می دهند، مانند نمایشگر آیفون یا آیپد. درحالی که رابط های لمسی بسیار معمول هستند، نواحی وجود دارد که این تعاملات می توانند مفید باشند، اما در حال حاضر نمی توان از آن ها استفاده کرد.

برای مثال، ممکن است یک معلم در کلاس درس از پروژکتور روی دیوار استفاده کند تا محتوا را به دانش آموزان نمایش دهد. در حال حاضر معلم می تواند روی دکمه های مجازی بزند یا از طریق پروژکتور با محتوای نمایش داده شده ارتباط برقرار کند؛ چه به صورت تعامل مستقیم با کامپیوتر اصلی و چه از طریق به کار گیری یک سیستم تخته هوشمند گران قیمت که می تواند لمس را تشخیص دهد.

در امتیازنامه ای که حق ثبت اختراع ایالات متحده و اداره نام تجاری با عنوان تشخیص ورودی کاربر 2D/3D خود ترکیبی و سیستم اسکن لیزری را به اپل واگذار کرد، این شرکت اظهار داشت که چنین تعاملاتی می تواند روی دیوار یا هر سطح دیگری، بدون نیاز به هیچگونه سیستم حساس به لمس اعمال شوند.

به بیان ساده تر، این امتیازنامه حول محور انتقال نور و تشخیص هر نوری که به دستگاه منعکس می شود می چرخد، از جمله سطحی که تصویر روی آن نمایش داده می شود و یا هر شیء که جهت را به سطح تاریک می کند. در جهت اهداف امتیازنامه، آن شیء می تواند یک قلم یا خود کاربر باشد، که ممکن است جسمی باشد که لازم است مخاطبان آن را دنبال کنند.

برای تحقق این امر، نوری که از پروژکتور برای تشخیص ساطع می شود می تواند یک دیود لیزر باشد، که از نظر اپل حتی می تواند یک لیزر منعکس کننده سطح حفره عمودی نیز باشد، همان مدلی که برای Face ID استفاده شد. به کارگیری لیزر برای نمایش تصویر عاقلانه است، چرا که نور آن یکسان تر از نمایش های لامپ محور معمولی است، و بیشترین شانس را برای بازگشت مستقیم نور به دستگاه دارد. جان کلام امتیازنامه در مورد انعکاس است، زیرا نور منعکس شده توسط یک سنسور تداخل سنجی خود ترکیبی جمع آوری می شود.

تداخل سنجی یکی از تکنیک های سنجش فاصله و دیگر داده ها است، که از ترکیب منابع چندگانه نور استفاده می کند تا یک الگوی تداخلی بسازد، که سپس می تواند برای تحلیل تغییرات در جا به جایی به کار گرفته شود. با استفاده از تداخل سنجی، سیستم نه تنها می تواند مسافت پیموده شده نور برای رسیدن به سطح نمایش را بفهمد، بلکه قادر است فاصله هر شیء دیگر از همان سطح را تشخیص دهد. با رهگیری موقعیت و فاصله از سطح نمایش، سیستم می تواند محاسبه کند کدام شیء به منظور تعامل با محتوای نمایش داده شده در حال حرکت است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1511

به "مک بوک ها می توانند یک دیوار یا هر سطحی را به دستگاه ورودی لمسی تبدیل کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک بوک ها می توانند یک دیوار یا هر سطحی را به دستگاه ورودی لمسی تبدیل کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید