نمایشگاه کتاب مجازی توسط وزارت ارشاد برپا می گردد

به گزارش اخذ ویزا، مدیرعامل موسسه فراگیر وزارت ارشاد، از برپایی نمایشگاه کتاب مجازی در امسال خبرداد و تاکیدکرد این رویداد جایگزین نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود.

نمایشگاه کتاب مجازی توسط وزارت ارشاد برپا می گردد

به گزارش گروه فرهنگی اخذ ویزا، برنامه تقاطع فرهنگ در مصاحبه با ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه تجمیعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آنتن رادیو مصاحبه پخش شد.

دهقانکار در این برنامه نامگذاری برای این نهاد را بر عهده اعضای هیئت امنا دانست و گفت: قرار بود یکشنبه هفته گذشته جلسه حضوری هیئت امنا برگزار گردد، ولی با توجه به شرایط کرونایی امکان برپایی جلسه حضوری میسر نشد. آنچه هم اینک بر سر زبان ها افتاده، بعنوان موسسه فراگیر نامیده می گردد، ولی قاعدتا این نام موقت بوده و جایگزینی خواهد داشت.

وی در رابطه با این تغییر و تحولات در وزارت ارشاد گفت: فرایند ساماندهی موسسات قریب سه سال در دست آنالیز بود و ضمن نقد و آنالیز های متعدد، در بهمن98 بصورت جدی مطرح شد. فرایند ادغام یک باره صورت نگرفت. عده ای تصور می کردند این فرایند در سال پایانی دولت طبیعی نباشد، اما آنچه امروز شاد بودیم، از سه سال گذشته کلید خورده است.

دهقانکار ضمن قدردانی از نظرات موافق و مخالف و تاکید بر مثبت بودنِ هشدار ها در راستای کاهش آسیب های احتمالی در این جهت گفت: این سه موسسه تا حد بسیار زیادی فعالیت هایی به هم پیوسته و موازی کاری داشتند و امیدواریم با فرایند هم افزایی، شاهد خروجی مثبت در حوزه فرهنگ و کتاب و ادبیات باشیم.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد در رابطه با معین تکلیف مراسم جوایز و دیگر فعالیت های سابقه دار هر یک از موسسات ادغام شده، گفت: معتقدیم ثبات و تغییر فی النفسه ارزشمند نیست و در حقیقت ثباتی نیکوست که فعالیت های مثبت را ادامه داده و تغییری خوبست که منجر به ایجاد فعالیت های مثبت گردد. آن دسته از فعالیت هایی که جامعه نشر و حوزه کتاب از آن رضایت داشتند، حفظ خواهد شد و با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی ها برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در امسال گفت: کوشش داریم نمایشگاه مجازی برپا گردد و از تجربیات تیم فنی برای شکل گیری این رویداد مجازی بهره برده ایم. در سال 99 حتما یک نمایشگاه مجازی خواهیم داشت، اما این رویداد جایگزین نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود.

این مدیر حوزه فرهنگ و ادبیات کشور در بخشی دیگر از این برنامه گفت: اصنافی که دارای کد کارگاهی بودند، لیست خود را ارائه و ما آن را تحویل دولت دادیم. همچنین لیست مخاطبان وزارت ارشاد مانند یک نویسنده یا ناشر مستقل، اخیرا به دولت ارائه شده است و در صدد هستیم حقوق این صنوف ضایع نگردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: visaro.ir شناسه مطلب: 1125

به "نمایشگاه کتاب مجازی توسط وزارت ارشاد برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب مجازی توسط وزارت ارشاد برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید